Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Krásná země Norsko

Norsko je krásná země, ve které najdete vše na jednom místě - moře, hory, lesy, jezera i řeky. Město Krystiansand ve kterém jsme byli ubytování, je vytesané do skály. Město je protkáno tunely. Tunely jsou dobře označené a osvětlené. A vůbec, silnice v Norsku patří k těm nejlepším, na které v Evropě narazíte. Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnicích smíte jezdit max. 90 km/h. Silnice obvykle vedou podél krásného pobřeží, a tak samotná jízda autem může být pro cestovatele velkým zážitkem.

 

 

Pokud neovládáte norštinu, nebudete mít problém se domluvit anglicky. Norové jsou spokojení lidé, a věci řeší v klidu bez spěchu. Jsou velmi pohostinní. Norsko je zemí zaslíbenou pro rybáře, v Norsku totiž můžete kdekoliv chytat ryby a to bez povolení (samozřejmě jen tam, kde není výslovně napsán zákaz).

Pokud máte rádi moře, tak vězte, že pláže v Norsku jsou kamenité anebo písčité. Ale koupání bude spíše pro otužilce. Musíme dodat, že Norsko je poměrně hodně drahá země pro turisty. Oběd obvykle stojí mezi 150 - 300 NOK, to je cca. 450 - 900 Kč. Pivo tu nejčastěji koupíte okolo 60 NOK, 180 Kč, nafta stojí okolo 12 NOK, tedy 36 Kč za litr. Ovoce a zelenina také nepatří zrovna k levným záležitostem.

 

Ubytování a levné letenky do Norska

V tabulce uvádíme možnost, jak se dopravit do Norska, konkrétně do města Oslo. Najdete v ní i aktuální nabídku hotelu. Letenky za podobné ceny, jako v tabulce, najdete na trase z Wroclavy v období říjen 2010 až březen 2011. Letiště, na které létá Wizzair, je vzdáleno cca. 70 km od Osla. Dopravu do Osla zajišťují např. autobusy Torpekspressen. Cesta trvá okolo necelých dvou hodin. Cena za jednosměrnou jízdenku stojí 180 NOK, zpáteční jízdenka stojí 300 NOK. Autobusy vyčkávají na přílety letadel, takže se nemusíte bát, že byste dlouho čekali. Když se budete držet davu a nebudete se zbytečně zdržovat na letišti, autobus na vás počká.

18.-21. 3. 2011 Anker hostel - v centru města

Booking
objednat

hostel 5 419,- Kč pokoj pro 2 os.
letiště Wroclaw 854,- Kč / Cena je za dvě osoby/i zpět
doprava z/na letiště v Oslo, 2 osoby
1 800,- Kč
Celkové náklady:
2 osoby
8 073,- Kč

 

Článek nám zaslali naši dopisovatelé z Polska - děkujeme

Vložil/a: Daniel Česák 10.09.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.