Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tip na levný eurovíkend: Kodaň

Ilustrační fotoKodaň (Copenhagen) je atraktivní město se štítovými domy, úzkymi uličkami a vodními kanály. Pěší centrum nabízí několik skvělých nákupních příležitostí, noční život, venkovní kavárny a spoustu zeleně. Krátká zastávka v tomto městě se vám zřejmě bude líbit.

Zaměřili jsme se na vyhledání nejlevnější možnosti pobytu v Kodani - včetně dopravy - v termínu 27.-29. října, kdy je v našich končínách svátek a většina lidí má min. jeden den volno. Navíc školáci mají prázdniny.

 

 

V Kodani byste měli určitě navštívit zábavný park Tivoli. Tivoli najdete přímo před hlavním vlakovým nádražím. V parku jsou atrakce jak pro děti, tak pro dospělé. Střelnice, kolotoče, horské dráhy či tzv. Zlatá věž. Někteří z vás by možná zkusili i volný pád ze 40 m. Páteční večer je pak obohacen o nějaký ten koncert. Seznam koncertů hledejte na této adrese.

Mapu parku si můžete stáhnout zde. Vstupné do parku Tivoli je pro osobu nad 12 let v létě 95,- DKK, tedy cca. 332,- Kč. Děti (3-11 let) v létě zaplatí 50,- DKK, 175,- Kč. Děti mladší mají vstup zdarma. Aktuální ceník hledejte na této stránce.

Mezi další místa, která byste měli vidět patří slavná socha "Malá mořská víla", Burzovní palác Borsen, Královský palác Amalienborg (vstupné platí pouze dospělí a to 60,- DKK/210,- Kč), Zámek Rosenborg (vstupné platí dospělí ve výši 75,- DKK/263,- Kč).

Počasí

Asi nejideálnějšími měsíci v roce, kdy navštívit Kodaň je období mezi květnem a srpnem. Na druhou stranu nejsou k zahození ani měsíce září a říjen, kdy je průměrně méně srážek.

Průměrné hodnoty led úno bře dub kvě čer čerc srp září říj lis pro
Denní max. °C 2 2 5 10 16 19 22 21 18 12 7 4
Noční max. °C -2 -3 -1 3 8 11 14 14 11 7 3 1
Srážky v mm 49 39 32 38 43 47 71 66 62 59 48 49
Náklady na dopravu, letiště

Do Kodaně vás dopraví z České republiky například nízkonákladový dopravce Norwegian. Odlet 27. října z Prahy ve 13:55 hod. Přílet do Kodaně je pak plánován na 15:10 hod. Zpět odlet z Kodaně ve 20:00 hod. Přílet do Prahy 21:15 hod. Cena zpátečních letenek pro dvě osoby vč. tax 181 €. To je přibližně 4 616,- Kč. V ceně letenky není poplatek za platbu, ten je buďto nulový anebo ve výši 5 €.

Ideálním prostředkem pro dopravu z letiště do centra města je vlak. Jedna jízdenka stojí přibližně 100,- Kč/28,50 DKK. Je možné zvolit metro, které stojí stejně, pokud pojede přes 3 zóny. V případě, že vám vystačí dvě zóny, zaplatíte jen 18,- DKK. Doba jízdy vlakem: do 20 min. Jízdenku zakoupíte na letišti v DSB Travel Centre - vpravo u východu.

Pokud máte raději autobus, nebo chcete ještě něco málo ušetřit, můžete využít autobusové linky Student Agency - ta nabízí nejlevnější zpáteční jízdenku za 1 700,- Kč. Za dvě osoby tedy zaplatíte min. 3 400,- Kč. Rozdíl v ceně mezi leteckým a autobusovým spojením je max. 1 216,- Kč ve prospěch autobusového spojení. Vzhledem k pohodlí a rychlosti spojení bychom přesto volili letecké spojení. Cenový rozdíl totiž není tak velký.

 
Informace o Letišti Kodaň (CPH), čtěte zde
 

 

Levné ubytování

Hotel WindsorPokud nepotřebuje velký luxus, a vystačíte si s dvouhvězdičkovým hotelem, mohl by vás zaujmout hotel Windsor. V termínu od 27.-29. října zaplatíte v tomto hotelu za dvě osoby 3 395,- Kč. V ceně je snídaně. Hotel je poblíž centra města, 200 metrů od Botanisk Have. Sprchá je společná.

Hotel si objednat můžete zde.

 

MHD v Kodani

Cena 90 min. jízdenky pro jedno pásmo je 11,5 DKK, tedy cca. 40,- Kč. Lze koupit balík 10 jízdenek. Takový balík pro dvě pásma stojí 135,- DKK/473,- Kč.

 

Celkové náklady za eurovíkend

Celkové náklady pro dvě osoby, samozřejmě bez vaší útraty a případných mimořádných výdajů, činí 8 411,- Kč. V ceně je ubytování, letenky, doprava z kodaňského letiště do centra města. Je pravděpodobné, že budete využívat MHD, takže náklady budou o něco vyšší. Pravděpodobně nepřekročí 500,- Kč.

 

Eurovíkend u cestovní kanceláře

Eurovíkend u cestovní kanceláře stojí na dvě osoby 18 260,- Kč. V ceně není doprava z letiště do hotelu a zpět. Na druhou stranu budete ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu. Hotel je v centru Kodaně, poblíž zábavního parku Tivoli, Strogetu a hlavního nádraží. Hotel má restauraci s krásným výhledem na město. Délka pobytu 3 dny - termín 24.09. − 26.09.2010. Pokud preferujte cestovní kancelář, můžete objednávat zde.

Botanisk Have:

Botanisk Have

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.