Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Tipy na eurovíkend: Co vidět v Evropě?

Ilustrační fotoCo stojí za to vidět v Evropě? Tentokrát se nezaměříme na známá evropská města, ale spíše na méně známé přírodní skvosty. Přemýšlíte kam vyjet na jaře? Proleťme nyní několik málo krásných míst našeho kontinentu.

Lauterbrunnen, Švýcarsko

Lauterbrunnen je název obce, ale také celého údolí v okolí této obce, ve Švýcarsku. Okolní vrcholy dosahují až výšky přes 4 000 m n. m. Obcí protékající řeka Weisse Lütschine, pramení ze zdejšího sněhu, a je velmi čistá, proto slouží místním lidem, jako zdroj pitné vody. V Lauterbrunneu najdete krásný a vysoký vodopád "Staubbachfall". Mimochodem, vodopád je v noci osvětlen. Pokud vám nestačí tento vodopád, v okolí naleznete další. Vodopády jsou na místní říčce Trümmelbach. Vodopády jsou ve skále, a jsou přístupny výtahem. Platí se zde vstupné, cca. 11 CHF / děti 4 CHF, otevírací doba je v létě (červenec, srpen) od 8.30 - 18 hod. Vodopády jsou přístupné ještě od dubna do listopadu, a to od 9 - 17 hod. Vodopády na Trümmelbachu, jsou jediné vodopády uvnitř hory, a zároveň zůstaly stále přístupné.

 

Lauterbrunnen

Cornwall, Anglie

Jde o nejjižnější oblast v Anglii, díky čemuž je zde také z celých britských ostrovů nejtepleji. Tento region těží z turistiky, a jde o velmi oblíbenou oblast v celé Anglii. Důvodem je zdejší příroda, která má charakter nedotčeného území. Zdejší pobřeží je velmi členité a různorodé. V hrabství Cornwall najdete také známý anglický mys Land´s End, což se dá přeložit jako "Konec země". Carnwall je znám také legendou o králi Artušovi, který se údajně narodil v cornwallském městě Tintagelu.

V Cornwallu najdete tzv. projekt Eden - jde o největší skleníkový komplex na světě.

 

Cornwall - ilustrační foto

Peneda-Gerês National Park, Portugalsko

Tento přírodní pak v Portugalsku byste rozhodně měli navštívit pokud k tomu máte příležitost. Park najdete na severu Portugalska, u hranic se Španělskem. Mezi nejznámnější turistické trasy tohoto parku patří Minas dos Carris. Tato stezka vede podél řeky Homem. Počítejte s tím, že pokud se vydáte touto cestou, budete potřebovat až 8 hodin na to, abyste se dostali tam i zpět. Samozřejmě záleží na tom, jak moc jste zdatní v pěší turistice. Také nezapomeňte na dostatek vody, zvláště pokud se vydáte do těchto krajin za teplého počasí, kdy teploty bez problémů přesáhnou i 30 stupňů.

Ilustrační foto - Peneda Geres

Národní park Arrabida, opět Portugalsko

Tento přírodní park najdete jižně od Lisabonu. Není od Lisabonu nijak daleko - pouhých cca. 30 min. autobusem. Přírodní park nabízí pohled na krásné pobřeží, a  u nedalekého města Setúbal, ve zdejším moři, můžete narazit na delfíny. Žije zde totiž skupina delfínů, kteří se stali místní atrakcí. Je možné si pronajmout loď. Během plavby se vám poskytnou nejen nevšední zážitky z pohledu na delfíny, ale také právě na pobřeží parku Arrabida.

Město Setúbal, a prakticky celá oblast, je dobře dostupná. A to díky blízkému hlavnímu městu Lisabonu. Lze letět na tamní letiště (letiště je označeno IATA kódem LIS) například s aerolinkou EasyJet z Berlína. Cena letenky se v těchto dnech pohybuje od 880 Kč do 3 000 Kč. Průměrně pak okolo 2 200 Kč za let. Sbíráme pravidelně informace o levných letenkách nejen do Lisabonu. Více levných letenek hledejte na této naší stránce, anebo se registrujte, či přihlaste k našemu webu svým facebook účtem, budeme vám zasílat informace o letenkách i pod 500 Kč vč. tax.


Ilustrační foto - Arrabida, Setúbal, okolí

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.04.2011


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.