Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Pozvánka do města Plzeň nejen na dobré pivo

Plzeň, cs.wikipedia.orgTak jako každý rok odstartuje v plzeňském pivovaru 173. Pilsner Fest. Tato kulturně - degustační akce je pro všechny účastníky zadarmo. Proběhne v sobotu 3. října 2015 v 11:00 doufejme za příznivého počasí na plzeňském Náměstí Republiky a v plzeňském pivovaru. Pro všechny návštěvníky je připraven velice zajímavý program. Dvě hlavní střediska tohoto pivního svátku – pivovar a náměstí budou propojeny pomyslnou cestou s chutným jídlem a dobrým pivem, žongléry, artisty, různými umělci, nebo také hudbou v podobě dechové muziky. Je – li libo můžete se zaposlouchat do hudby flašinetářů. 

Účastníky festivalu jistě pobaví i různá řemesla, která mají jistou spojitost s výrobou piva. Svou šikovnost zde demonstrují sladovníci, formani, bednáři a všichni předvedou, že i v dnešní moderní době je jejich obor stále potřebný. Pro všechny soutěže chtivé zájemce je zde také příležitost získat zajímavé dárky.

 

 

Na této tradiční akci zajisté nebude chybět prohlídka pivovaru. Centrum pro návštěvníky bude otevřeno od 9:00 a po 15 minutových intervalech v čase od 10:00 do 21:00 vyjdou průvodci se zájemci o prohlídky sklepů s ochutnávkou ležáku. Ve sklepích se návštěvníci  potkají s historickou postavou sládka Josefa Grolla, který jim poskytne cenné rady kterak si pivo nejlépe vychutnat.

 

Nabídka ubytování pro přespolní, aby si lépe mohli vychutnat tuhle akci. Ceny startují na 500 Kč/noc.

 

Plzeň, cs.wikipedia.org 

Pohled z jihovýchodu na město Plzeň roku 1816

 

Stručná Informace o Plzni

Základní kámen města Plzeň položil v roce 1295 český král Václavem II. K nejznámějším architektonickým dílům města patří gotická Katedrála sv. Bartoloměje, židovská synagoga, renesanční radnice, františkánský klášter, ale za zhlédnutí stojí i například Plzeňské historické podzemí – bludiště chodeb, sklepů budované již od 14.st. V 19. st. byla v Plzni založena strojírenská skupina Škoda a světově známý pivovar. Plzeň se svými 170 tisíci obyvateli zabírá čtvrtou příčku podle velikosti v České republice.

 

Plzeň, cs.wikipedia.org

Katedrála sv. Bartoloměje na Náměstí Republiky v Plzni

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Velké vodní plochy na Plzeňsku

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.09.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.