Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

Tipy na výlety za chutí podzimu

Foto - tipy na výlet za chutí podzimuV létě jste si jistě dosyta užili výletů po hradech, zámcích, a naučných stezkách. Na podzim přichází čas slavností a hodování před příchodem zimy. Naplánujte si na podzim zajímavé výlety spojené s gurmánskými zážitky. Po celé zemi se jich koná spousta, je jen na vás, které si zapíšete do kalendáře vy. Abychom vám výběr trošku usnadnili, máme pro vás pár zajímavých tipů.

Foto - tipy na výlet za chutí podzimuKde se pivo pije, tam se dobře žije

A proto na podzim vyrazte za pivem! Pokud je pro vás cesta za hranice na slavný Mnichovský Oktoberfest moc dlouhá, zavítejte na bližší tuzemský „Mnichovický oktoberfest“, který se koná 27. 9. 2014 a program slibuje stejně tak nabitý jako německý originál.

Na výborné místní pivo si zajeďte do Plzeňského pivovaru Purkmistr. Nejen, že zde vaří vynikající sezonní speciály, otevřeny jsou zde také pivní lázně, kde si můžete dopřát originální pivní koupele. Tip: ve dnech 8. - 15. 10. 2014 si v místní restauraci pochutnáte na speciálním houbovém menu.

Na svatého Martina nejlepší je husina

Tradice je tradice, ale ne každému se chce na svátek trávit půl dne v kuchyni. Proč taky, když si svatomartinskou husu můžete dát připravenou od profesionálů a navíc sváteční oběd spojit s pěkným výletem. V jihomoravském kraji jsou vyhlášené svatomartinské slavnosti v hotelu Kraví Hora, v Praze si zajděte na stylový oběd do restaurace Potrefená husa. 

 


Září víno vaří, říjen mačká hrozen.

Na podzim nesmíte vynechat tradiční slavnosti všech vinařů – regionální vinobraní. Koná se snad na všech místech, kde se víno pěstuje a vyrábí po celé republice. Z nejznámějších vinařských oblastí můžete navštívit vinobraní 12. - 13. 9. 2014 ve Znojmě nebo 3. - 4. 10. v Lednicko-Valtickém areálu. Červené i bílé víno poteče proudem, nebude chybět tradiční burčák a krajové speciality.

 

   
  Čtěte také:
 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 22.08.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.