Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Tunis a pobřeží Kartága

Tunis je krásné město, které se rozprostírá od středověkých čtvrtí a suků až k současným příměstským čtvrtím a přístavním budovám. Medína, založena v 8. století, vznikla okolo mešity Ezzitouna (pocházející z r. 703). Malebné suky nabízejí tradiční řemeslné výrobky (látky, šperky, domácí přezůvky a vůně) a mohou sloužit jako cíl pro zajímavé procházky.

Národní muzeum Bardo se nachází v prostorách bývalého paláce tuniských bejů. Muzeum Bardo patří bezesporu k těm nejlepším na světě. Jeho kolekci mozaik se nic nevyrovná.

 

 

Kartágo

Jedním ze severních předměstí Tunisu je Kartágo. Vzduch je zde prosycen vůní bugenvilií, eukalyptů, mimóz a pepřových keřů. Bylo založeno v r. 814 př.n.l. a po 3. punské válce bylo zničeno a poté obnoveno Římany. Město je poměrně rozlehlé, můžete v něm navštívit Antoniovy lázně, několik římských vil, divadlo, ruiny starého fénického města a chrám sv. Cypriána, nacházející se nedaleko Národního muzea, které rovněž nemůžete vynechat. Je v něm vystavena unikátní kolekce exponátů. Muzeum se nachází na vrcholku kopce Byrsa, odkud se otevírá nádherný výhled.

 

Sidi Bou Said

„Perla pobřeží Tuniska“ - okouzlující vesnice v bílých a modrých barvách, přilepená ke svahům, které visí nad malým přístavem, doslova jako vystřižená z pohlednice. Nachází se kousek od Kartága. Její tiché uličky vás dovedou k jedné z teras, ze které se budete kochat nádherným výhledem a popíjet při tom mátový čaj.

 

Gammarth

Nádherné přímořské letovisko, jehož vily a velkolepé hotely jsou rozesety na březích několika písečných zátok, oddělených skalnatými mysy. Les eukalyptů a mimóz se táhne podél pobřeží Raouad. Jeho nedávno postavené hotely nabízejí hostům nejen všechny vymoženosti současné doby, ale také vybraný luxus. Zvlášť vysoce je ceněn organizátory pracovních schůzek, kongresů atd.

 

Noční Tunis

Zdroj videa: YouTube CC MyTunisia

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Přehled měst a letovisek v Tunisku

 

Letiště v Tunisku

 

Čím se platí v Tunisku?

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.