Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tipy     

K moři jen 20 km od hranic? - Nyskie jezero

jezioroKdyž přimhouříte oči, ocitnete se na krásné Brazilské pláži, ale přitom budete jen 20 km od hranic. Polská jezera Nyskie a Otmuchowské láká mnoho turistů, jak tuzemských tak zahraničních a má skutečně čím.

Skutečnou mořskou náladu navozují písečné pláže, jachting, vodní sporty, rybáři, restaurace. Rozlehlá plocha Nyského jezera na polské straně podhůří Rychlebských hor je plná aktivních sportovců. Dlouhé je 2,3km, široké 2km a hluboké 6m. Poláci s hrdostí mluví o nyské pláži jako o své Copacabaně. Ale chce to hodně velkou dávku fantazie a přivřené oči. Dvě velké vodní plochy využívané ke sportu, ale i rekreaci a rybolovu, byly zbudovány jako zadržovací nádrže vod z okolních hor a od českých hranic jsou vzdálené 20 kilometrů. Od přechodu v Mikulovicích asi 20 minut, z Náchoda asi hodinu.

V letních měsících je to opravdu hojně navštěvované místo, je tam vybíráno 2 zloté vstupné(14kč). U pojízdných stánků si můžete dát klobásky za 3-4 zloté, párky v rohlíku nebo hamburgery. A samozřejmě zmrzlinu (lody) a to za 2 zloté. Pár restauračních zařízení nabízí standardní pokrmy – těstoviny, cokoli s hranolkami a také ryby. Těstoviny stojí kolem 15-20 zlotých, ryby přes 30 zlotých. Pivo za šest, cola o zlotý méně. Jeden zlotý je něco málo přes šest korun. Pro romantiky je tu připravena výletní loď, plachetnice či malá loďka s vesly a pro ty zdatnější šlapadla. Adrenalin vám pozvednou různá nafukovací plavidla tažená motorovým člunem nebo projížďka na vodním skútru.

Severní břeh Otmuchowského jezera je kamenitý, balvany jsou součásti vysokého valu, jenž odděluje vodní plochu od silnice vedoucí na Nysu. Tady vysedávají rybáři, pro které jsou candáti, štiky a okouni celkem běžnými úlovky.

nysaSamotné město Nysa určitě také stojí k navštívení. Nysa je jedním z nejstarších slezských měst. Na náměstí a v jeho okolí se nachází mnoho renesančních a barokních domů, mj. Dům městské váhy z 1604 r, který je příkladem holandské renesance. Jiným zajímavým objektem je barokní fontána se sochami delfínů. K nejcennějším památkám města patří: monumentální gotický kostel sv. Jakuba a Anežky z počátku 15. století s portálem, dále barokní kostely sv. Petra i Pavla, kostel Nanebevzetí Panny Marie a biskupský palác z 17. až 18. století.

Doprava

Autem z Prahy po dálnici na Hradec Králové přes Náchod to je cca 243km , trvání cca 3,5 hodiny.  Z Ostravy to je 137 km - trvání cca 2hodiny.

 

jezero nysa

jezioro nyskie

mapa

Nejlevnější ubytování:  Nuove Frontiere Cena na noc pro dva - 748 Kč

Nysa

 

   
  Čtěte také:
 

Polská jezera v blízkosti našich hranic

 

Energylandia — zábavní park v Polsku nejen pro děti

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.07.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.