Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

V Alpách jako doma

AlpyNa horách, a to konkrétněji v Alpách, jsme už jako doma. Jezdívali jsme sem z počátku jen v zimě před Vánoci na lyže, před několika lety nás naše kroky sem vedly také v létě na horské túry. Vždy jezdíme poměrně tatáž sestava. Osm až dvanáct lidí třemi nebo čtyřmi auty. S přibývajícími lety někteří začínají upadat – u mě hlavně kvůli škole, u ostatních kvůli přítelkyním, práci nebo rodině.

Také začínáme dobře rozmýšlet, kam v prosinci pojedeme, protože každoročně ubývá sněhu, a tak se už nevyplatí ubytování zamlouvat půl roku dopředu. Od letoška to nejspíš bude někdy 14 dní před odjezdem.
Zatím ale nikdy nezklamal Schladming, středisko vzdálené zhruba 5 hodin od Brna. Navíc přes poměrně nově vybudovanou dálnici na Vídeň se naše cesta ještě víc zrychlila a zpříjemnila. Teď jen čekáme, až dostaví tu kolem Poysdorfu, aby se této malé vesničce ušetřilo na ruchu z dopravy z Česka do Vídně.

 Léto vždy jinde

Na Vánoce je jasno. Jestli nikde, kam máme naplánováno, není sníh, tak jedem do Schladmingu. Tam snad bude.
Co se ale týče července či srpna, nemíříme stále na stejné místo. Jednou poznáme tohle, příště zase tamhle to. Nejvíce máme prochozené rakouské Alpy. Vyhovuje nám i snídaně, i když je někdy s příplatkem. Rozhodně se to vyplatí. Co člověku zbývá? Jen ráno vstát, jít na připravenou snídani a může se vyrazit na vrcholky. Prostě luxus!

 

Alpy

Alpy

 


I u Italů jako v Rakousku
Tento rok jsme zamířili asi nejdál, co jsme v letních horách byli. Do italských Alp, pár desítek kilometrů od hranic s Rakouskem stojí městečko Innichen/San Candido. Čekali jsme italskou kulturu, místo toho nás překvapila spíš ta rakouská. Mluví se zde hlavně rakousky, ale i italsky. A samozřejmě anglicky.
V centru nás nezklamala luxusní (a ne tak drahá) restaurace s typickou italskou pizzou a domácí tiramisou. Výborná!
Program dne byl jasný. Najít nějakou náročnější cestu na vrcholovou chatu s převýšením nejméně 800m. Spíše jsme šli převýšení 1200m. A hlavně, aby obsahovala i nějaké ferraty, když už máme vybavení.

 

Alpy

 

To vše jsme splnili. Nohy večer utahané jsme protáhli procházkou na večeři a pak v sauně. Krásně jsme odpočinuli, i když nás vždy následující den čekal další výšlap. Stačí přežít první den a pak už je to pohoda.
Počasí jako vždy nezklamalo. Výhledy byly nádherné jako vždy, lidé milí a veselí. Kdyby bylo škaredě, asi bychom si to tu tak neužili.

Lucie Pinková

 

logo

 


Vložil/a: Daniel Česák 03.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.