Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

V italské Cortině si dovolenou vychutnáte v zimě i v létě

cs.wikipedia.orgSeveroitalské město se nachází pár hodin od Benátek, leží v údolí řeky Botie a obklopují jej Dolomity ve východní části italských Alp. Díky své poloze je oblíbenou a dobře vybavenou destinací pro řadu horských aktivit v zimě i v létě. Nejen lyžařský ráj, ale i 1000 letá historie vám v Cortině zaručí dovolenou, na které se nebudete nudit.
 
V největší lyžařské sezóně se počet obyvatel stoupá z 6000 místních na 50 000, ale i tak Cortina zůstává místem, ve kterém se budete cítit příjemně.

V zimě se město mění na rušný lyžařský cíl, s 50 lanovkami (sedačkovými i kabinovými) a přístupem k mnoha sjezdovkám na 145 kilometrech.

 

cs.wikipedia.org

 

V letních měsících je Cortina dobrým turistickým centrem pro všechny turisty, ale i pro energické jezdce na horských kolech. A když nemáte chuť se úplně zničit na náročných horských stezkách, můžete si užít spoustu příjemných výletů za pomoci lanové dráhy a autobusů, kterými se dostanete k pozoruhodným výhledům z vrcholků hor i k horským restauracím.

 

en.wikipedia.org

 

Kam se ve městě určitě podívat

Abyste si při svém pobytu užili co nejvíc, rozhodně si zajděte na náměstíčko Piazzetta San Francesco, kde si vyzvedněte mapy a otevírací doby pro místní lanové dráhy a sedačkové lanovky.

 

 
Cortina se stala lyžařskou destinací
v návaznosti na zimní olympijské hry v roce 1956, ale při pobytu by byla škoda se neprojít i ulicemi. Fotografie a upomínkové předměty na olympijské hry jsou rozesety po celém městě, ulicích i v podnicích.

Určitě stojí za to navštívit zimní stadion Stadio del Ghiaccio, který stále nese znaky her: logo a podstavec pro oheň. Stadion slouží jako veřejné kluziště. Prohlédnout si můžete v části Zuel i 54 metrů vysoký skokanský můstek, který je stále využívaný pro národní a mezinárodní závody.

 

en.wikipedia.org

 
Procházka po starém městě vás zavede okolo budov s freskami a krásně namalovanými vzory, některé domy mají i věžičky.

Taky se tu můžete podívat do farního kostela z 18.století Parrocchiale SS Filippo e Giacomo, zasvěceného sv. Filipu a sv. Jakubovi. Jde o nejvýznamnější památku ve městě, kterou můžete obdivovat z ulic nebo z příjemných teras protějšího hotelu.

 

en.wikipedia.org

 
Všechna muzea na jednom místě
 
Tři městská muzea sídlí v stejné budově: moderní umělecká galerie, paleontologické muzeum a část věnovaná historii města. Toužíte-li zkombinovat poznávání historie s pohybem, vydejte se do nedalekých hor, kde se v mrazivé zimě odehrávaly boje první světové války. Skanzen umožňuje projít 3 různá místa a o otevírací době a nejnovějších informacích se nejlépe informujete v turistickém infocentru v Cortině. Do skanzenu samotného se dostanete autem nebo autobusem na parkoviště, odkud se vydáte pěšky nebo lanovkou do hor.
 
Noční život je poklidný
 
Chcete-li si užít i pořádný noční život, nebude Cortina tím pravým místem, i když i tady můžete uspokojit své touhy. Jedním z vašich cílů může být vinárna Enoteca a pro hospodskou atmosféru zamiřte do Hacker Pschorr Haus, kde podávají jedny z nejlepších bavorských piv. Výborně se najíte například v restauraci Tivoli, která podává tradiční jídla ovlivněná moderní kuchyní.

Kde se levně ubytovat

 Tip na 3 nejlevnější hotely přes booking.com:

Cortina

 


*Autor úvodní fotky - volné dílo

1) autor fotek 1,2 - Guba Zoky Rabko [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

logo

 

 

     
    Čtěte také:
   

Lyžařská střediska v Itálii

   

Seznam letišť v Itálii

   

Jak dlouho trvá let do Itálie?

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.