Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Tip na eurovíkend     

Vánoční trhy ve Vídni

Ilustrační fotoVánoční trhy ve Vídni probíhají letos od 13. listopadu do 24. prosinec. Trhy u městské radnice (Rathausplatz, 1010 Vídeň) jsou otevřeny denně. Od neděle do čtvrtku mezi 10:00 – 21:30, ve dnech pátek a sobota mezi 10 až 22 hodinou. Vánoční strom bude ve Vídni až do 6. ledna 2011.

Na trzích najdete například vánoční dílnu pro děti. Dále nebudou chybět stánky se svařákem, punčem, perníky a dalšími typickými výrobky. Před radnici bude také tradiční pohádkový svět.

 

Vánoční trhy 2011 v Praze, Vídni a v Drážďanech

 

Pokud se vydáte do Vídně autem, zřejmě bude marné hledat parkování. Radši zaparkujte někde mimo centrum, a do centra dojeďte hromadnou dopravou. Navíc místní policie bude zvýšenou měrou kontrolovat, zda řidiči parkují pouze na povolených místech.

Staré Vídeňské vánoční trhy najdete na adrese Freyung, 1010 Vídeň. Tyto trhy probíhají od 19. listopadu do 23. prosince.  Otevírací doba je od 10 do 21 hodin. Bude zde 52 vystavovatelů. Zde vás čekají nejen stánky s jídlem, ale také různá divadelní představení, loutkové divadlo pro děti apod. Další místo, kde naleznete různá představení a stánky, je Karlovo náměstí, před Karlskirche. Tento trh lidových řemesel je otevřen od 19. listopadu do 23. prosince, mezi 12 a 20 hodinou.

Ve Vídni budou připraveny trhy i na jiných místech a zvládnout všechny tyto trhy zabere určitě více než jeden den. Proto možná bude zapotřebí si najít levný hotel ve Vídni. V tabulce najdete aktuální nabídku:

Ubytování:

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.11.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.