Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Velká Británie     

Po Anglii za křídovými kresbami

Westbury horse, wikipedia.orgKřídové obrazce postav zvířat a lidí vmalované do zelených kopců na vás přenesou pocit tajemna. Těchto vykreslených plastik je v Evropě celá řada, ale nejvíce jich asi můžete spatřit v Anglii. A právě po stopách anglických křídových kreseb se nyní společně vydáme.Bílý kůň z Uffingtonu

Prvním naším zastavením bude kresba Bílého koně nedaleko obce Uffington, která se nachází blízko Oxfordu. V okolí této stylizované kresby koně se nachází bezpočet archeologických lokalit a nalezišť, především z doby bronzové. Nejčastěji se tvrdí, že kresba má podobu koně, ale existuje i teorie, že se jedná o vypodobeninu draka, kterého přemohl sv. Jiří.

Bílý kůň z uffingtonu

 

 

Bílí koně z Wiltshiru

Westbury horse, wikipedia.orgMalá vesnička Alton Barnes ve Wiltshiru na jihozápadě Anglie je známá především díky místním kruhům v obilí. Ale dnes se tu podíváme na další kresbu koně. Tato figura koně je datována do roku 1812 a je jednou z mnoha v panství Wiltshire. Další je například Bílý kůň z Pewsey. Obrazec byl vyroben v roce 1937 zdejším hasičem ku příležitosti korunovace krále Jiřího VI.. Byl vytvořen nedaleko původní kresby koně, která se bohužel nedochovala.

Další křídové kresby koní můžete vidět ve Westbury nebo Brattonu. Nejen koně jsou zobrazováni. V Anglii můžete navštívit a obdivovat kreslené postavy lidí. Asi nejznámější je Long man.

Alton Barnes

Dlouhý muž z Wilmingtonu

Long man je křídová postava muže, která je téměř 70 metrů dlouhá. Nachází se nedaleko Wilmingtonu ve Východním Sussexu. Long man byl původně považován za neolitický počin, nicméně nedávné archeologické výzkumy v této lokalitě ukázaly něco jiného. Long man pravděpodobně pochází ze 16. nebo 17. století.

Cerne Abbas Giant

Obr z Cerne Abbas se nachází v jihozápadní Anglii v panství Dorchester. Zmínky o něm jsou naposledy na počátku 17. století, takže dodnes je jeho stáří a původ nejasný. Zajímavost, vážící se k tomuto místu je teprve z velmi nedávné historie. V roce 2007, ku příležitosti natočení filmu Simpsonovi ve filmu, byla vedle obra nakreslena postava Homera Simpsona, který držel v ruce koblihu.

Obr

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2014


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.