Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Veřejná doprava (MHD) v Cardiffu

Ačkoliv se v Cardiffu dostanete téměř všude pěšky, město vám nabídne mnoho možností, jak se pohodlně dostat i do okrajových částí. Díky četným vlakovým a autobusovým spojům se dostanete na malebné pláže Cardiffu. Pokud se vydáte do víru velkoměsta prozkoumat noční život, nemusíte si lámat hlavu s omezenými spoji městské dopravy. Spolehnout se totiž můžete i na soukromé taxi služby a místními oblíbený Uber.

 

 

Cardiff Bus

Společnost vlastněná městem provozuje v Cardiffu skoro sto linek. Na všechny můžete nastoupit v centru města. V ulici Churchill Way najdete zastávky autobusů do Cathays (52), Heath (8, 9), Roath (57, 58) a dalších severních částí Cardiffu. Naopak na linky vedoucí na Riverside (25), do Barry (96) či do Cardiff Bay (13) nastoupíte v ulicích St. Marry St. a Westgate St.

Jízdenky si zakoupíte přímo ve voze u řidiče, který vám ovšem nerozmění, takže mějte částku připravenou přesně. Zakoupit si můžete buď nepřestupný Single ticket za £1.80 či celodenní Day to Go za £3.60.

 

Arriva Trains Wales

Pokud cestujete na Barry Island nebo i Cardiff Baye či Penarthu, pak je pohodlnější zvolit vlak. Ačkoliv si za vlak připlatíte a nejezdí tak často, jako autobusy, cesta vám zabere o polovinu času méně. V centru můžete nastoupit na Cardiff Central Station a Queen St. Station, kde si také zakoupíte jízdenky. Pokud plánujete v Cardiffu zůstat delší dobu nebo více cestovat po Walesu, vyplatí se vám Wales Railcard. Kartu pořídíte na kterékoli nádražní pobočce Arriva Trains Wales za £10 a je platná rok.

 

Taxi služby

Kromě veřejné dopravy je v Cardiffu hojně využívaná i taxi služba, a to především v noci. V tomto městě můžete rovněž využívat službu Uber, která zde není úřady omezená. Stačí se jen zaregistrovat v aplikaci Uber, zvolit cíl a zaplatit online. Jízda vás vyjde zhruba o 60 % levněji než běžné taxi.

Autor: Zuzana Chalupová

 

 

  Čtěte také:
 

Cardiff - město kontrastů

 

Letiště Cardiff (CWL) ve Welsu

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.08.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.