Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Cardiff - město kontrastů

CardiffSvou cestu v čase začal Cardiff, hlavní město Walesu, před 2 000 lety. Nejprve jako římská pevnost, později jako osada kolem středověkého hradu, aby se stal ve 21. století rušným centrem vyhledávaným turisty, pro množství lákavých cílů.

K vidění jsou zde hudební sály, moderní hotely, módní butiky, moderní sportoviště nebo Národní historické muzeum, které je stále jednou z nejvyhledávanějších aktrakcí města.

Můžete se cítit, jako poutník časem, a to nejen proto, že se zde natáčel oblíbený seriál Torchwood (spinoff slavného Doktora Who), ale i pro jedinečnou architekturu města, kde moderní budovy harmonicky střídají domy ve starobylém slohu.

 Mohlo by vás zajímat: Informace ohledně Letiště Cardiff (CWL)

 

Geografie

Již od roku 1955 je Cardiff (velšsky Caerdydd) kulturním i hospodářským střediskem Walesu a také 10. největším městem  Velké Británie. Počet obyvatel, s  přilehlými oblastmi, se pohybuje okolo 860 000.

 

 

Městem protéká řeka Taff, která ústí do moře v Bristolském zálivu. Samotné město má dvě centra a záleží jen na nás, zda se vydáme na cestu časem do středu města s viktoriánskými ulicemi a zahradami, navštívíme neogotický hrad a krytou tržnici z 19. století, nebo se vydáme na jih, kde přestavbou přístavu vzniklo středisko druhé. Zde se ocitáme opět v současnosti. Můžeme navštívit např. Millenium Stadium, což není jen ragbyový stadion, ale také  místo pro pořádání megakoncertů.

 

Nenechte si ujít 

V Cardiffu nebudeme mít problém, jak strávit čas, spíše nám půjde hlava kolem z toho, že nebudeme schopni vidět vše, co bychom si přáli. Co by nám opravdu nemělo ujít? Zde je několik tipů:

  • Cardiffský hrad
  • Futuristický Millenium Stadium
  • St David's Dewi Sant – moderní obchodní centrum v centru města.
  • Cardiff Central Market (Cardiffská centrální tržnice) – krytá tržnice z litiny a skla, která byla otevřena roku 1891 na místě staršího tržiště.

 

Známé osobnosti města

Jedním z nejznámějších rodáků je bezesporu spisovatel dětské literatury – Roald Dahl, od jehož narození uplynulo v tomto roce 100 let. Kdo by neznal jeho Karlíka a továrnu na čokoládu? Z Cardiffu pochází také herec Ioan Gruffud, nebo hudebník a člen kapely Osasis - Andy Bell.

 

Letenky z Prahy

Cardiff

  Trasa letu do Cardiffu s přestupem v Paříži, odlet z Prahy, letenky vyhledejte na Kiwi.com

 

 

Hotely a hostely

    Ubytování v této destinaci přes booking.com

Cardiff

Cardiff

 


*Autor úvodní fotky - volný dílo

 

Co říci na závěr? Cardiif je prosperující město, pro jednotlivce, páry i skupiny, které vás uvítá již za pouhé dvě hodiny jízdy vlakem z Londýna.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Národní park Brecon Beacons ve Walesu

Hrady ve Walesu, které stojí za navštívení

Veřejná doprava (MHD) v Cardiffu

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 23.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.