Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     
Levné ubytování Hlídat ceny ubytování Levné letenky Hlídat ceny letenek Lyžařské pobyty levně

Vše, co byste měli vědět o Azovském moři

Azovské moře tvoří součást Černého moře. Obě pak propojuje Kerčský průliv. Jeho rozloha činí 39 000 km². Název získalo podle starobylého města jménem Azov poblíž ústí řeky Don.

 

 

Přírodní poměry a co na nich je a není zajímavého

Unikátní je tato vodní plocha svou hloubkou, která dosahuje ve svém maximu pouze 14 metrů. Díky tomu se jedná o nejmělčí světové moře. Z tohoto důvodu také v průběhu zimy moře v určitých obdobích zamrzá. Charakteristická je pro něj rovněž nízká salinita (slanost) dosahující cca 11 ‰, přičemž průměrné hodnoty se pohybují okolo 36 ‰.

Moře sice obklopují písečné pláže, nicméně množství rekreačních středisek je zde poměrně malé. Mohou za to v první řadě ne zcela příznivé klimatické podmínky, počasí panuje povětšinou poměrně větrné. Díky tomu je ovšem místní příroda rovněž nedotčená zájmem člověka. Samotná voda není ke koupání příliš vhodná, a to především vlivem nízké hloubky moře. Ta způsobuje výskyt velkého množství řas.

 

 

        Mapa moře, zdroj - openstreetmap.org

 

Co Azovské moře nabízí

Na pobřeží moře rovněž vzniklo několik významných přístavů a lemují jej i četné rybářské osady. Hlavně jeho západní část se vyznačuje značnou členitostí. Mezi nevýznamnější přítoky patří Don a Kubáň.

Moře stejně tak slouží coby zdroj ryb. Klíčovým artiklem pro rybolov jsou zejména jeseterovité ryby. Druhová rozmanitost je však značná a nalezneme tady více než 75 druhů ryb. Oblíbená je tato destinace tak i pro vyznavače rybolovu sportovního.

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.10.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Levné ubytování

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »
rSearch - hlídat ceny letenek

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!