Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Z procházky po italské Veroně nemusí bolet nohy, využijte MHD Verona

Williama Shakespeara okouzlila Verona natolik, že si její kulisy vybral pro drama Romea a Julie. Nádherná Verona neztratila ani po staletích kouzlo a vy se můžete v historickém centru nejen procházet, ale i projíždět. Hustá síť MHD Verona vás dovede do všech turisticky atraktivních míst.

 

 

Ve Veroně vsaďte na autobusy

Verona má hustou autobusovou síť. Provozováno je 21 městských linek, většina linek je vedena tak, aby projížděly přes hlavní nádraží. V provozu je i 9 prázdninových a večerních spojů, na některých linkách jsou místo autobusů nasazeny minibusy. Ve všední den je ve Veroně autobus dostupný od 5:45 hodin ráno do 20 hodin večer. O víkendu je provoz delší. Pak se ke slovu dostávají večerní autobusy 9x a jsou v provozu do půlnoci.

 

Důležité informace o MHD

Všechny zastávky ve Veroně jsou na znamení, a to dokonce i pro nástup. Nastupuje se předními dveřmi. Uvnitř historického centra vás svezou linky 11 až 13, ale většina památek je v dosahu pěší chůze. Autobusy jezdí ve všední dny v 15 až 30minutových intervalech, na přesnost jízdního řádu není příliš spolehnutí. Některé zastávky nejsou vyznačeny na panelech a matoucí je i to, že se v autobusech zobrazují jména zastávek, které už autobus projel. Je třeba si pohlídat, kdy z autobusu vystoupit. O víkendu některé linky nejezdí, na ostatních linkách je interval 20 až 40 minut.

 

     
    Aktuální jízdní řády a ceny jízdenek naleznete zde
     

 

Nákup jízdenek

Jízdenky si můžete koupit buď pro jednotlivou jízdu přímo u řidiče nebo jako celodenní lístek. Celodenní jízdenky a jízdenky na večerní spoje se prodávají ve stáncích ATM například na hlavním nádraží.

Autor: Iva Vendolská

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
  Přímé lety (bez přestupu) z Prahy do Verony přes český vyhledávač letenek Kiwi.com
   

 


 

     
    Čtěte také:
   

Město Romea a Julie - Verona

   

Mezinárodní letiště Verona (VRN)

   

Vlakové nádraží - Verona Porta Nuova railway station

     

 


 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.05.2019


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.