Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Za lyžováním do Německa. Garmisch-Partenkirchen

Garmisch-Partenkirchen je německé město, které se nachází v Bavorsku nedaleko rakouských hranic. Má necelých 30 000 obyvatel.

 

Mapa - openstreetmap.org

 

V srdci olympijských her

Díky nedalekému Garmisch Classic je známo především jako doslova ráj lyžařů. Patří k vůbec nejpopulárnějším střediskům v zemi s desítkami kilometrů sjezdovek, většinou střední náročnosti. Hlavní devizu lokality představují dokonale upravené tratě, skvělá infrastruktura i dostatečná sněhová pokrývka ležící na svazích německých Alp. Krajina proto svou zasněženou náruč ochotně otevírá i vyznavačům zimní turistiky a na své si přijdou též běžkaři nebo ti, kteří si chtějí na vlastní kůži vyzkoušet biatlonový trénink.

 

 

V letech 1976 a 2011 se tady konalo mistrovství světa v alpském lyžování a místo se stalo dějištěm ještě celé řady dalších sportovních svátků. Garmisch-Partenkirchen má tedy v tomto směru významnou tradici. Město se může pochlubit i řadou slavných rodáků z řad sportovců, zejména reprezentantů v lyžování. Narodily se tu však i dvě významné osobnosti světa kultury – hudební skladatel Richard Strauss a spisovatel Michael Ende.

Městečko leží na úpatí Zugspitze, na jehož vrcholku vznikly i dvě desítky iglú, které jsou dnes oblíbenou turistickou atrakcí, neboť v nich můžete přenocovat. Komu by byla z této představy zima, zahřát se může v místním ledovém baru.

Město však původně nebylo městem jedním, nýbrž dvěmi. Ta se v roce 1936 spojila, neboť bylo zapotřebí vybudovat zázemí pro konání tehdejších olympijských her, čtvrtých v pořadí. Do té doby se vyvíjela jako dva zcela oddělené celky.


  Ubytování poblíž

 

Atlas Posthotel

Cena na noc pro dva - 1 625 Kč
 

Hotel Rheinischer Hof

Cena na noc pro dva - 2 820 Kč

 

Aby vám nebyla jen zima

Partenkirchen vznikl už v roce 15 jakožto město římské. Garmisch se v pramenech objevuje až o 800 let později. Základní kámen mu položily germánské kmeny, které se zde usídlily a od nichž získal i svůj název. Černým písmem se do dějin těchto končin následně vepsaly hlavně čarodějnické procesy pořádané mezi lety 1589 a 1596. Obyvatelstvo rovněž trpělo častými morovými epidemiemi. Během druhé světové války ve městě nacházeli útočiště ranění vojáci, po válce sloužilo armádě coby rekreační středisko.

 

 

 

 

Díky dlouhé historii mají obě města dodnes zachovaná historická jádra s nezaměnitelnou romantickou atmosférou. Partenkirchen je se svou Ludwigstraße populární nákupní zónou, kde vzniklo rovněž i mnoho restaurací. V barech roztroušených napříč městem se návštěvníci baví až do časných ranních hodin.

Kdo by rád vyrazil za další porcí kultury, na již vzpomenutém Zugspitze na něj čeká prosvětlená výstavní hala, která nabízí plochu 450 m² jako prostor pro díla současných umělců. Po celý rok dvojměstí rovněž slouží coby klimatické lázně. Garmisch-Partenkirchen je zkrátka okouzlující ve všech ročních obdobích. Během léta se sem v hojném počtu sjíždějí třeba vyznavači horské turistiky.

 

     *Lyžařské zájezdy - přehled

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.12.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.