Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Zátoka Sviní

es.wikipedia.orgMořskou zátoku můžeme hledat podél poloostrova Zapata v jihozápadní části ostrova Kuba. Originální španělský název zní Bahía de Cochinos. Proslula především z důvodů politických. V roce 1961 se zde vylodili kubánští exulanti, celou operaci financovalo USA. Dala si za cíl svrhnout tehdejšího prezidenta Fidela Castra.

Za neúspěšnou akci zaplatilo více než sto vojáků životem a mnoho upadlo do zajetí. Výsledkem akce bylo upevnění vazeb mezi Sovětským svazem a Kubou. Neutěšená situace následně vygradovala v tzv. Karibskou krizi, mezinárodní politický konflikt.

 

 


Na tyto události v současné době upomíná Muzeum vylodění, které tady vzniklo. To však není jedinou dnešní zajímavostí. Celé místo nyní slouží především turistům, k rekreaci. Nejznámější střediska jsou Playa Larga a Playa Girón. Atrakci představuje třeba nedaleká krokodýlí farma.

Díky krasovému podloží tu také vznikla řada jeskyní a nedaleko od pobřeží najdete i četná jezírka, která obklopují bažiny a prales.

 

Foto, en.wikipedia.org

Zátoka sviní (Bay of pigs), mapa - volné dílo


   

 

 Guevara (nalevo) s Fidelem Castrem, foto z roku 1961

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha a hranice státu Kuba

 

Kuba na 8 dní – co se dá stihnout? (část 1.+2.)

 

Doba letu na Kubu

 

Malý ostrov, dvě měny. Čím se platí na Kubě?

 

Seznam letišť na Kubě

   

 

 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 03.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.