Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Zeller See - jezero jako z pohlednice

rakouské spolkové zemi Salcbursku, na okraji národního parku Hohe Tauren leží sladkovodní jezero, které je střeženo štíty Alp. Jeho voda je křišťálově čistá a vybízí ke koupání. Zdejší nádherné přírodě podlehli už staří Římané a jistě učaruje i vám.

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

  Ubytování u jezera  
 

Seevilla Freiberg        Pension Max    Mountain Lake Resort

 
 

Hotel Grüner Baum     Hotel Latini      Der Schütthof

 
 

 

 

 

  • Zellské jezero se nachází v nadmořské výšce 750 m. Svou rozlohou se řadí spíše k menším rakouským jezerům, je 3,8 km dlouhé a 1,5 km široké. Dosahuje však hloubky až 68 m a díky čistotě vody je vhodné k potápění i plavání. Největšími přítoky jsou řeky Schmittenbach a Thumersbach. Na jezero lze mimo povoleného přívozu, díky zákazu používání spalovacích motorů, vyrazit pouze v elektročlunech. V zimě je jezero hojně využíváno k zimním sportům, protože zcela zamrzá.

  • Při nevelké říční deltě, která do jezera zasahuje, leží známé lázeňské město Zell am See, dle kterého bylo jezero pojmenováno. Město je hlavním administrativním městem stejnojmenného salcburského okresu. V jeho historii nalezneme Římany i okupaci francouzskými vojsky za napoleonských válek. V roce 1816 připadlo Zell am See Rakousku a roku 1875, po otevření Salcbursko-Tyrolské  železnice, zde odstartovala první turistická sezóna. V Zell am See nyní žije trvale asi 10 000 obyvatel, je však jedním z významných rakouských turistických center.

  • Ať už sem zavítáte v létě či v zimě, je Zellské jezero dokonalou destinací pro všechny typy turistů. V letních měsících můžete vyzkoušet upravené cyklostezky, které protínají region Tauernských Alp, nebo se vydat pěšky na Schmittenhöhe, Maiskogel a Kitzsteinhorn a odměnit se dech beroucím výhledem. V zimě zase nedaleká lyžařská střediska Saalbach a Kaprun nabízí úžasné sjezdovky a běžkařské tratě prvotřídní kvality. Vše je zde propojeno expresními lanovkami a jedinečnou je i celoprosklená kyvadlová lanovka od Porsche. Ostatně i Ferdinand Porsche, zakladatel známé automobilky v Zell am See žil. U jezera Zelller See najdete zkrátka vše, co potřebujete pro svou perfektní dovolenou.

 

 

Letní dovolená - Zell am See

Zdroj: YouTube (CC), Török Imre

 

 

 

 

 

 
      

                      5 největších jezer v Rakousku

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.03.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování.