Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Ao Nang: Thajský zázrak s nejlepším koupáním v zemi

cs.wikipedia.orgPouhých třicet minut cesty od letiště v Krabi najdete turisty tolik oblíbené město Ao Nang. Nabízí autentickou thajskou kuchyni, písčité pláže, bohatý noční život, to vše s nádechem komfortu a svobody západního světa.

 

Ao Nang je navíc skvělým výchozím bodem pro objevování ostrova, právě odsud vyráží většina výletních lodí a výprav na půl či celodenní poznávací cesty.

Nudit se zde určitě nebudete, ať už ve vás dříme dobrodruh hledající příkré skály či mořské hlubiny, nebo se vidíte na dlouhých procházkách po pláži, zatímco zapadající slunce utopí obzor v té nejkrásnější oranžové, jakou jste kdy viděli. Ne nadarmo se říká, že místní západy slunce roztají i ta nejzatvrzelejší srdce.

 

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

cs.wikipedia.org

 

Nejlepší koupání a přátelští hostitelé

Obzvláště pokud se do země chystáte s rodinou, nebo sem míříte poprvé, je Ao Nang ideálním cílem vaší thajské cesty. Ubytovat se ve městě můžete v nepřeberném množství hotelů, penzionů či hostelů, město je vybaveno bankomaty, restauracemi a informačními centry. Místní obyvatelé o sobě navíc hrdě prohlašují, že jsou nejpřívětivějším a nejpokrokovějším městem v zemi.

 

 

Pláže jsou zde dlouhé a udržované, písek se navíc do moře noří pozvolna, jsou tedy vyhledávaným místem pro koupání a odpočinek u moře. Navíc se zde nemusíte bát davů. Ao Nang bývá během dne klidné, téměř ospalé městečko, které ožívá během pozdního odpoledne, kdy místní i turisté zasedají ke stolům barů a restaurací a ochutnávají speciality thajské či indické kuchyně.

Pokud vaše srdce touží po autentickém zážitku, můžete se vydat procházkou asi kilometr a půl od turistického centra, kde leží původní vesnice Ao Nang. Rybářská kolonie vás uvede do tradičního života místních obyvatel, kteří ještě dnes ctí staré zvyky a obyčeje.


Výletní lodí za poznáním

V Ao Nang kotví desítky výletních lodí s ochotnými a přátelskými průvodci. Vydat se odsud můžete prakticky kamkoliv si jen vzpomenete. Okolní ostrovy nabízejí nedotčenou přírodu a spoustu nádherných míst a zážitků, včetně večerního pozorování svítícího planktonu, slaňování nebo potápění v hlubokém moři.


Dobrodružství na ostrově

Pokud upřednostňujete spíše aktivnější dovolenou, můžete zvolit z nepřeberného množství aktivit. Ať už je to potápění, šnorchlování, lezecké stěny a zdolávání skal či lanová centra. Seznam samozřejmě nekončí, v Ao Nang se můžete naučit na paddleboardu, vyzkoušet si zkrotit živly při kitesurfingu nebo se vydat objevovat zpola zatopené jeskyně.

 

 

Můžete se také vydat do nedalekého národního parku, kde se cestou podél tyrkysových řek a vodopádů dostanete až Emeraldovému jezeru. Vodní plocha ukrytá v srdci pralesa slibuje magický zážitek a rozhodně jedno z nejkrásnějších koupání nejen v Thajsku. A nejen to, kousek dál se pěšky dostanete k horkým jezerům, kde se probublávající voda kaskádovitě přelévá z jedné přírodní vířivky do druhé.

Autor: Barbora Havlová

 

Zdroj videa: YouTube CC, MeoKinKao TRAVEL

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 02.12.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.