Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Augsburg „nejsevernější město Itálie“ hledejte v Německu

Úzké křivolaké uličky, domečky, které pamatují středověk namačkané na sebe, parčíky, všudypřítomný břečťan a přísavník, takové je bavorské město Augsburg.

Není divu, že si díky své atmosféře vysloužilo označení „nejsevernější město Itálie“. Oficiálně je však Augsburg hlavním městem správního území Švábsko a taky se pyšní druhým místem na seznamu nejstarších měst v Německu. Přesto se o něm moc nemluví, protože leží ve stínu Mnichova, svého slavnějšího souseda. To je ale velká škoda, jelikož nabízí spoustu skvostných míst, které stojí za návštěvu.

 

Trasa jízdy autem z Prahy do Augsburgu. Vzdálenost: 412km. Čas: 3:59.

Mapa - openstreetmap.org

 

 

Borová šiška, symbol města

Městská radnice s prvky renesance a baroka stojící na náměstí Rathausplatz, je jednou z ústředních staveb města a jednou z nejkrásnějších německých radnic vůbec. Na její střeše se majestátně tyčí borová šiška, která je symbolem Augsburgu. Za zmínku stojí i Zlatý sál, jehož strop musí být díky množství zlata, použitého na zdobení zavěšen na nosné konstrukci.

K radnici náleží také věž Perlach s 261 schody, která pro návštěvníky slouží jako rozhledna. Na vrcholu se můžete těšit na výhled na staré město z výšky 70 m, výjimečně při dobrém počasí jsou vidět i vrcholky Alp.  

 

 

Muzeum loutek, zážitek nejen pro děti

Všemožné loutky sahající do historie 50 let na zpět nadchnou nejednoho návštěvníka, na věku nezáleží. Všichni se zde rádi alespoň na malou chvíli vrátí do dětství, času pohádek. Možná nebudete znát úplně všechny postavičky z německých příběhů, ale nezoufejte. Své místo si zde vydobyl i náš český kocour Mikeš a další hrdinové.

 

Až vás kultura omrzí, vydejte se do ZOO

Historické město, procházky v křivolakých uličkách a poznávání nových míst jsou v Augsburgu dokonalou záležitostí. I tak se ale může snadno stát, že vás památky tak trochu unaví a budete potřebovat načerpat energii. V tom případě je tou správnou volbou zoologická zahrada ležící na severním okraji příměstské rekreační oblasti Siebentischwald s více než 350 druhy zvířat z celého světa.

Více informací o Zoo načerpejte na oficiálním webu - www.zoo-augsburg.de

Příznivci flory taky nebudou o nic ošizeni, na ně v těsné blízkosti ZOO čeká botanická zahrada, která vítá návštěvníky od roku 1936, takže se můžete těšit na vzrostlé exempláře nejrůznějších rostlin.

 

 

Ubytování

Slamba - Hostel Augsburg

Cena na noc pro dva - 1 238 Kč

Pension Alis

Cena na noc pro dva - 1 302 Kč

 

Autor: Ivana Rašková

 

 

Čtěte také:

Seznam měst - Německo

Hrady a zámky v Německu část I.

Seznam letišť v Německu

Největší jezera v Německu

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.