Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Banyoles

Foto, en.wikipedia.orgZ Banyoles, které leží 17 km na sever od Girony, vidíte na obzoru Pyreneje. V tomto nikterak přehnaně přívětivém městečku lze po cestě do Basalú nebo Santa Pau stravit několik hodin či celou noc.

 

 

Důvod, proč je Banyoles výjimečné, je jezero Estany. V nejhlubším místě má jezero, kousek od břehu u plaveckého klubu hloubku 70 metrů.

Ačkoliv je od r. 1951 chráněno státem, současná podoba nemá pranic spolecneho s dřívějším stavem.

V nabídce turistům najdete výletní plavby po jezeře, loďky, malá šlapací plavidla, klidné besídky na břehu, hotely a restaurace.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Díky tomu všemu se tvář jezera proměnila. Celý proces v r. 1992 jen završily olympijské veslařské discipliny. Jestliže člun nemáte, dopřejte si na břehu příjemný piknik. Zbytky jidla potom hoďte místnímu slavnému gigantickému kaprovi.

 

 

Osmi kilometrová pěší cesta kolem jezera vede malou vesničkou Porqueres, ve které stojí kostel Santa Maria. Vysvěcen byl r. 1182, má valenou klenbu a neobvyklé hlavice sloupů s motivy rostlin a zvířat.

Banyolské námestí Placa Major, ozdobené platany a podloubím, už od jedenáctého století hostí každou středu trh.

 

Nabídka bookingu

Banyoles

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.