Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Pyreneje

Pyreneje jsou evropským pohořím předělujícím Pyrenejský poloostrov od zbytku kontinentu. Konkrétně se rozkládají na hranici  Španělska a  Francie. Jedná se o druhý nejrozlehlejší i nejvyšší masiv hned po Alpách.

 

 

Vznik Pyrenejí a přírodní poměry

Z geologického hlediska jsou Pyreneje tvořeny velkým množstvím masivů o rozličné struktuře. Chybí jim souvislý hlavní hřeben. Původ pohoří lze připisovat alpínsko-himálajskému vrásnění s nejvýraznějším zdvihem před 38 milióny let. Nejvyšším bodem Pyrenejí je hora Pico de Aneto s výškou 3 404 m n. m. Na území pohoří se rozkládají tři národní parky.

 

 

Panuje zde specifické mikroklima a vzestup teplot je pozorovatelný pouze v letních měsících. Sníh se naproti tomu objevuje již v listopadu, velmi častý je také výrazný pokles teplot v nočních hodinách, kdy se pohybují pod bodem mrazu.

Zimní období v této krajině končí přibližně v květnu. Coby turista sem můžete vyrazit v obou ročních dobách.

 

 

Pyreneje pohledem návštěvníka

Pyreneje jsou protkané asi 1 600 kilometry turistických stezek, vzniklo tu několik lyžařských středisek i letních turistických center. Dá se tady tábořit, provozovat horolezectví, ale také se můžete věnovat i rybaření. Lákavé jsou také lázně, například Bagnères de Luchon, Aulus les Bains a mnohé další.

Tyto hory pokrývají jak hluboká údolí, tak i působivá jezera a řeky. Značnou část tvoří rovněž ledovce, nicméně jich znatelně ubývá a za posledních sto let se území jimi pokryté zmenšilo o plných 90 % a do budoucna hrozí, že zmizí zcela.

 

 

V přírodě vyniká především květena, volně v této lokalitě rostou například kosatce. Dva zdejší úkazy Cirque de Gavarnie a Grande Cascade se dokonce dočkaly zaznamenání na seznam UNESCO. Našli byste je právě v jednom ze místních národních parků.

Zajímavé je i kulturní dědictví – opevnění města Carcassone. Navzdory všem těmto zajímavostem přitom Pyreneje ani zdaleka netrpí přetlakem turistů.

 

Tipy na hotely v Carcassone

 

Les Orchidées

Cena na noc pro dva - 1 100 Kč
 

Premiere Classe Carcassonne

Cena na noc pro tři - 1 201 Kč

 


 

 

Podobné články:

GR11 červenobílá nit skrz Pyreneje

Průvodce - Navarra

Průvodce Aragonií

Nejvyšší hora Evropy

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.