Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

BASKICKO – španělské autonomní území

Baskicko se rozkládá u Biskajského zálivu, v západním podhůří Pyrenejí. Na východě sousedí tato krásná země, plná nádherné přírody, s Navarrou, na západě s Kastilií, Leónem, Kantábrií, na jihu pak s La Riojou a na severovýchodě, i když v malém rozsahu, s Francií.

Severní část omývá právě Biskajský záliv, rybolov je tak samozřejmou součástí života místních obyvatel a tak malebné rybářské vesničky, okořeněné stylovými turistickými letovisky, tvoří zajímavé a turisty vyhledávané místo k odpočinku, zážitkům i inspiracím. Naučit se alespoň pár slovíček v prastarém jazyce euskera, kterým se v Baskicku hovoří, bude oříšek, který zábavnou formou určitě rozlousknete.

 

 

Ať už dáváte přednost procházkám ve vnitrozemí či atraktivnímu a členitému pobřeží, v Baskicku se vám bude líbit všude.

Baskové jsou vyhlášení kuchaři, ale také sportovci a tak na každém kroku narazíte na oblíbenou místní hru pelotu a kuželky, ale také méně tradiční soutěže ve zvedání kamenů či kácení stromů. Romantické procházky, sportovní vyžití, oblíbený surfing, ale i poznávání místní kultury v Museo Guggenheim, kapka adrenalinu na tradičních a světově známých slavnostech běhu býků v Pamploně či doušek bohémského života na pobřeží San Sebastiánu plného nádherných pláží, to vše a mnohem více vám Baskicko s otevřenou náručí nabízí.

 

 

     Zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Museo Guggenheim Bilbao je symbolem moderního Baskicka a vyrostlo uprostřed loděnic, doků a ocelářských továren. Futuristická stavba se neskutečně zrcadlí ve vodní hladině řeky Nervion a připomíná svým tvarem loď, která je vybudována pomocí atypických tvarů a spojení, a s pomocí neobvyklé kombinace použitých materiálů jako je vápenec, sklo a titan.

 

Největší baskické město Bilbao, ležící u Biskajského zálivu, si rozhodně nemůžete nechat ujít. V mapě jej najdete pod španělským názvem Bilbo a čeká v něm na vás spousta kulturních center, architektonických skvostů i nákupních center.

 

 

      Bilbao

 

Tipy na hotely v Bilbao:

 

Pensión Don Claudio

Cena na noc pro dva - 1 290 Kč
  Cena na noc pro dva - 2 120 Kč

 

Bilbao povstalo doslova z popela, který zůstal po celosvětové hospodářské krizi, ovšem pilní a odhodlaní Baskové toto město opět povznesli a díky revoluční modernizaci dokázali městu znovu vdechnout život i čilý turistický ruch.

Autor: Pavlína Šmahlíková

 

 

 

 

Čtěte také:

Seznam letišť ve Španělsku

Seznam měst a letovisek - Španělsko

Doba letu do Španělska

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.