Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Biograd na Moru - dříve město králů, teď království turistů

Že je dovolená v  Chorvatsku nudná? O opaku vás může přesvědčit lákavé chorvatské město Biograd na Moru. Město na severu Dalmácie bylo kdysi městem chorvatských králů...i o pár set let později se v něm  i nadále můžete mít královsky. Kvůli jeho historii, kráse a dobré vybavenosti si město určitě oblíbíte.

 

 

Mezi dvěma zátokami si mohou turisté užít akční a na výsost povedenou dovolenou

Teplá voda, krásné pláže, bohatá historie města a jeho dobrá vybavenost. Tohle vše se komplexně odehrává mezi dvěma zátokami - Bošana (na severu) a Soline (na jihu).

Historie města sahá až do 10. století. Město prošlo rukama řadou chorvatských králů, kteří se postarali o jeho hlavní rozkvět. Avšak ani krása a onen rozpuk město neuchránil před úplným zničením a to hned dvakrát. V roce 1125 Biograd na Moru zničili Benátčané, v roce 1646 pak turečtí nájezdníci. To proto historikovo srdce moc nezaplesá. Zachovaných památek je zde pomálu - jen pár kostelíků a katedrála. Tento nedostatek však město vyvažuje svou krásnou přírodou  i výbornou vybaveností.

 

 
                                Webkamery z této destinace
 

 

       Trasa  autem z Prahy do Biogradu na Moru, vzdálenost: 985 km. Čas: 11:00.

 


    Mapa - openstreetmap.org

 

Projížďka lodí vás ve městě nejspíš nemine

Protože je Biograd na Moru skvělých výchozím místem pro plavbu lodí, jízda na ní vás nejspíš během návštěvy chorvatského města nemine. Už vůbec ne, budete-li se chtít dostat na okolní, ne příliš vzdálené ostrovy. V Biogradu vás mimo jiné zaujme i velkolepý přístav, ve kterém sochy a fontány trčí z uměle osvětleného moře. Je to krásná podívaná!

 

Ubytování v této lokalitě

 

Apartments Golić

Cena na noc pro dva - 913 Kč
 

Apartments Maya

Cena na noc pro tři - 925 Kč
 

Apartments Ana

Cena na noc pro dva - 1 023 Kč

 

Plážovou idylku vám nikdo a nic nezkazí

Chcete pohodovou dovolenou? Tak to se vydejte do Biogradu. Toto chorvatské městečko totiž nabízí dobrou vybavenost - najdete zde obchody pro to, co jste doma zapomněli i pro to, co si jako suvenýr chcete přivézt domů. Dále bary a restaurace. Biograd na Moru má také bohatě propracovaný systém  cyklotras.

Nabízí  tenisové kurty i širokou nabídku vodních sportů, tobogány a nejrůznější atrakce pro děti. Ještě někdo pochybujete o tom, že by mohlo být v Chorvatsku fajn?

Autor: Andrea Nováková

 

 

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Přehled měst a letovisek v Chorvatsku

   

Chorvatsko láká turisty na známá filmová místa

   

Hranice Chorvatska

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.