Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Caorle, oblíbené letovisko v severní Itálii

CaorleCaorle je půvabné  italské město s téměř 12 tis. obyvateli. Nachází se v provincii Venezia zhruba 70 km od Benátek. Konkrétně leží mezi ústími řek Livenza a Lemene u Jaderského moře. Jde o mezi Čechy velmi populární přímořské letovisko. 

 

 

Caorle a jeho minulost

A to i mezi českými turisty vzhledem k jeho vzdálenosti. Městečko má za sebou tisíce let trvající dějiny. Vzniklo už roku 40 př. n. l., tehdy se ovšem ještě jmenovalo Capruale. Původně název městečka znamenal Ostrov koz.

 

 

Minulost se tu ovšem působivě snoubí s moderními rysy. To činí z Caorle naprosto unikátní místo. Zejména pro malebné historické jádro bývá dokonce zváno „malými Benátkami“. Mezi nejvýznamnější památky patří především románský dóm s kampanilou. Vznikl již zhruba okolo roku 1000, již tehdy coby sídlo biskupa, které tu nakonec s úspěchem přetrvalo až do 19. století.

A nese ještě zřetelně prvky inspirované byzantskou architekturou. Nicméně výraznou stopu zde zanechala v průběhu času především architektura benátská. Coby město pod nadvládou Benátek jej nicméně ve 14. století vydrancovali Janované. Posléze se město stalo přístavem.

 

 

 

     
                             Předpověď počasí -  Caorle  
     

 

Jak to ve městě vypadá v současnosti

Až kouzlo zdejší dlouhé písečné pláže objevili také turisté. Těm ostatně nahrává také stálé počasí s minimálním množstvím srážek. Díky mělkému moři se jedná o ideální destinaci i pro dovolenou s malými dětmi. Za drobný nedostatek by se dalo považovat tak snad pouze to, že moře tu má do křišťálové čistoty poněkud dále.

Vlastní centrum města obklopuje několik čtvrtí. První je Sansonessa, která má industriální tvář. Další je pak Santa Margherita, kde se nachází i stejnojmenná hlavní třída. Ta je typická především svou bujnou vegetací. Ve čtvrti dell'Orologio se nachází se přístav a místní ulice dostala svá pojmenování podle znamení zvěrokruhu. Posledními čtvrtěmi jsou San Giuseppe a Falconera. Jednotlivé části města pak spojuje autobusová doprava.

 

 

     Mapa, zdroj openstreetmap.org

 

     Trasa jízdy autem z Prahy do Caorle. Vzdálenost: 781km. Čas: 9:11.

 


Co byste na dovolené neměli opominout

Současnost se, jak už bylo řečeno, nese v Caorle především ve znamení turismu, který se sem ale dostal přirozeně, nejedná se o lokalitu uměle vytvořenou. A tomu odpovídají i četné rekreační objekty a zařízení určena k zábavě jako například místní aquapark Aquafollie.

 

 

Webové stránky aquaparku Aquafollie v angličtině, čtěte zde

 

 

Zážitkem je i návštěva zdejší promenády, která je zdobená sochami z řady zemí celého světa.

Na své si tu přijdou i milovníci sportu, kteří mohou využít četné cyklostezky nebo třeba minigolfové hřiště tenisové kurty.

Kdo dává přednost rušnému nočnímu životu, neměl by vynechat návštěvu jednoho z mnoha barů. Zajít můžete též do restaurace a Caorle nabízí i novou obchodní galerii.

Za pozornost stojí stejně tak okolí města, zejména Benátky. Z Caorle pravidelně vyrážejí výletní lodě, případně můžete využít i vaporetto, což je vlastně jakýsi vodní autobus. Pravidelně tento způsob přepravy využívají i místní obyvatelé.

 

 

Hotely v Caorle přes booking.com  

 

 

 

Další podobné články:

Krásy Caorle

Prodloužený víkend nejen v italském Caorle

Výborná cena: ubytování v Caorle za 516 Kč

Last minute dovolená v Itálii - přehled

Přehled italských měst

Doba letu do Itálie

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.