Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chcete dovolenou v ráji? Leťte na Kapverdy

cs.wikipedia.orgPokud by ráj měl mít konkrétní pojmenování, nejspíš by se jmenoval Kapverdské ostrovy. Jak jinak byste souhrnně pojmenovali celoroční teploty okolo 25°C, dobrou přístupnost pro turisty a různorodost přírody?

   
   
   
   

Čím je turista na Kapverdách rozmazlován?

Ačkoliv jsou  Kapverdské ostrovy situovány v Atlantském oceánu na západním pobřeží afrického kontinentu, o žádný zapadlý a civilizací nepolíbený ostrov se nejedná.

Dnes jsou tyto ostrovy dobře dostupné a pro turisty i cenově přijatelné. I přes dobré ubytovací a stravovací podmínky je však turista nejvíce rozmazlován přírodními krásami.

 

 

Zatímco na jednom ostrově se můžete opalovat a užívat si dlouhých písečných pláží, na ostrově druhém si užijete výlety a bohatou vegetaci. Právě touto pestrostí jsou Kapverdy velice atraktivní nejen pro plážové povaleče, nýbrž i pro dobrodruhy tělem a duší. Zkrátka ideální pro dovolenou, na které se nerozhádáte.

 

cs.wikipedia.org

   Chaves Beach - Boa Vista

 

Souostroví tvořené deseti většími ostrovy a několika dalšími malými ostrůvky má sopečný původ a dělí se na závětrnou a návětrnou část. Mezi ty největší ostrovy patří ostrov Sal, Boa Vista a Fogo, dále zde najdete ostrovy São Nicolau, Santo Antãoa, Maio, São Vicente a další. Hlavním městem je Praia.

 

Kapverdy

   Přehled letů z Prahy na Kapverdy přes vyhledávač letenek Kiwi.com

 

 

     
 

Čtěte také: Fauna a flóra Kapverdských ostrovů

 
     

 

Celoroční teplíčko a bohatá kultura

Žít na Kapverdách po celý rok by nebylo k zahození. Pro stálých 25°C už by stálo za to naučit se portugalsky, co říkáte? Jediné, co by vám zde mohlo vadit je nepříjemný písek ze Sahary, který na ostrovy přináší silný vítr v období mezi prosincem a červnem.

 

 

Pro dovolenou je mnohem lepší období od července do listopadu, kdy je počasí mnohem stabilnější. Pokud si však myslíte, že vám po dovolené zůstanou jen fotky, co by vzpomínky na toto úžasné místo, jste na omylu. Do paměti se vám hluboko vryje také kultura místních obyvatel. Jejich tanec, hudbu a tradiční jídla si zkrátka zamilujete.

Tak co pro jednou vynechat běžnou dovolenou v Egyptě a naplno podlehnout kráse Kapverdských ostrovů? 

 

Autor: Andrea N.

   

   Přehled ubytování v této lokalitě přes booking.com

Kapverdy

Praia - ubytování

 

 

Čtěte také:

Letenky na ostrov Boa Vista pod 7 tis. Kč

Boa Vista z Londýna za 6 450 Kč

Na Kapverdy z Prahy od 8 471 Kč

Last moment Boa Vista z Londýna za 5 950 Kč

Z Německa na Kapverdy za 7 128 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.