Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Chicago

Foto, en.wikipedia.orgChicago je město v USA. Konkrétně leží ve státě Illinois na pobřeží Michiganského jezera a díky němu získalo i svou přezdívku – Windy City neboli Větrné město. Se svými téměř než 2 700 000 obyvatel patří k nejlidnatějším městům v zemi, dokonce obsadilo hned třetí příčku.

 

Přesto se může chlubit velmi příjemným prostředím, čistým s množstvím zeleně. Rozděluje se na čtyři nejdůležitější části: North Side, South Side, Soutwest Side a West Side. Každá z nich má svou specifickou tvář.

 

 

Počátky historie města sahají až do roku 1673. Tehdy si duo francouzských cestovatelů na březích jezera Foto, en.wikipedia.orgzřídilo svou základnu. Jmenovali se Louis Jolliet a Jacques Marquette. Přes svou nehostinnost byla totiž lokalita důležitou obchodní cestou. Status města však oficiálně získalo až později, roku 1833. Zároveň se stalo důležitým obchodním i dopravním uzlem.

Z hlediska železniční dopravy plní důležitou funkci dosud, funguje tu též rozsáhlá síť metra i autobusů. Rozvoj Chicaga nezabrzdil ani rozsáhlý požár, který ho postihl v roce 1871.

MHD - mapa metra: město protíná 8 linek, nejvytíženější červená linka je provozu non stop, 365 dní v roce

 

Domov nejen gangsterů

V neposlední řadě zde našla svůj domov celá řada přistěhovalců, a to díky příznivým ekonomickým podmínkám. Včetně mnoha Čechů, kteří aktivně udržují svou domovskou kulturu. Ovšem zdaleka nejpočetnější skupinu tvoří Poláci. Byť tedy ještě počátkem 20. století jako ideální místo k životu zrovna nevypadalo. Ve městě panovala prohibice a nemilosrdně jím vládl neblaze proslulý Al Capone se svým gangem.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Turistům má rozhodně lokalita co nabídnout, jde též o důležité středisko kultury. Ve známost vešlo především svou bohatou festivalovou scénou. Tradičně se v červnu například koná Street Art Fair, festival zaměřený na pouliční umění. Letos proběhl již 57. ročník.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Na své si tu přijdou i fanoušci sportu. Patrně mezi nejslavnější se řadí basketbalový tým Chicago Bulls, který si svou zlatou éru prožil zejména v dobách, kdy v něm působil Michael Jordan, bezesporu jeden z nejlepších hráčů historie.

 

  Ubytování v Chicagu na booking.com

Chicago

Chicago


Nejbližší letiště: Chicago O'Hare International Airport

Web: www.flychicago.com

Kód: ORD

Mapa

          Trasa letu z Prahy do Chicaga, letenky můžete zakoupit na webu Kiwi.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Danielle Marie Carolan, Chicago - USA

 

Mohlo by vás zajímat:

SA: Miami, NYC, Chicago od 7 000 Kč

AirBerlin: Praha – Chicago za 10 690 Kč

Cestopis: Moje zkušenosti z cesty do Chicaga

Letenky do Chicaga pod 9 tisíc korun

Jak dlouho trvá let do Chicaga z Prahy

Státy v USA

 

 


 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 18.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.