Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Chyťte správnou vlnu v Austrálii!

AustrálieAustrálie je rozmanitým kontinentem vyznačujícím se mnoha geografickými specifiky a přírodními unikáty přes řadu endemických druhů zvířat i rostlin až po Velký bariérový útes. Ani v jednom případě nelze Austrálii upřít jejího jedinečného ducha a nezaměnitelnou energii. Existuje způsob, jak si obojího užít aktivitou pro tuto zemi nejpříznačnější. Surfováním.

Pokud tedy vaše plány na dovolenou v mekce všech surferů zahrnují aktivity u moře, zaostřete na pět nejlepších surfařských lokalit Austrálie. Využijte nabídky společnosti Emirates, jež z dubajského mezinárodního letiště létá do každé z nich. Díky denním letům z Prahy s přestupem v Dubaji budete na pláži v Austrálii dřív, než řeknete surfařské „hang ten“.

 

Letenky od Emirates

Pokud si lety do Austrálie rezervujete mezi 9. a 22. lednem, můžete se navíc těšit na speciální cenové tarify! Akce platí při objednání letenek s odletem do 30. listopadu 2017 a návratem nejpozději do 13. prosince 2017. Cena all-inclusive letenky z Prahy do Austrálie v byznysové třídě z Prahy začíná na 89 590 Kč, zvýhodněný tarif v ekonomické třídě pak na 26 990 Kč.

 

Austrálie

Austrálie

 

Sydney

Severní pláže Sydney si oblíbil snad každý. Surfeři a cestovatelé, ale i místní - všichni z nich mají na písečném pobřeží od Manly Beach po Palm Beach své místo. Nepřitahují je přitom jen mořské vlny, ale i hospůdky, restaurace a obchody, do kterých proudí davy návštěvníků bavících se v záři slunečních paprsků.

Pokud si nejste jisti, kde začít, zkuste Narrabeen Beach. Tři kilometry dlouhý plážový úsek poskytuje dokonalé zázemí pro surfing v podobě surferských klubů či piknikových stanovišť
s toaletami a sprchami. Pláže v okolí Sydney budou vždy o něco rušnější než ty v jiných koutech Austrálie. Pokud se zde ale plánujete rozloučit se svou australskou dovolenou jednodenním chytáním vln, pak jste zvolili správně.  

 

Melbourne

Žádný turista nemusí v Melbourne dlouho řešit otázku, jak se zabavit. Nabízejí se možnosti od posezení ve stylové hippie kavárně přes návštěvu Národní galerie Victoria až po cestování v národním parku Port Campbell. Samozřejmostí jsou i pláže – skvělých podmínek pro surfing využijte podél Great Ocean Road. Kultovní Bells Beach v blízkosti Melbourne je proslavená svými mocnými vlnami s majestátními rudými útesy v pozadí. Někteří milovníci surfování jsou přesto přesvědčeni, že nedaleká Winkipop nabízí podmínky ještě lepší. Pokud hledáte poklidnější místo pro surfing, zamiřte k pobřeží na poloostrově Mornington. Relaxací v písečných zátokách si odpočinete od divokých vln a rušných pláží a najdete vysněnou oázu klidu.

 

Brisbane

Brisbane, třetí největší město Austrálie, za svůj věhlas vděčí mnoha věcem, jednou z nich je například záchranná stanice pro koaly Lone Pin. Alfou a omegou pro surfing je ale její jediné místo - Gold Coast. Místní obyvatelé se mohou pochlubit téměř 70kilometrovým písečným pásem s celkem 35 plážemi, které jsou zárukou dokonalého surfařského zážitku. Začátečníci mohou využít služeb řady surferských škol. Pokud jste vlny na svém surfu už někdy ukočírovali, zamíříte pravděpodobně přímo na některou ze 4 legendárních jižních pláží - Snapper Rocks, Kirra, Rainbow Bay Beach a Duranbah, které jsou přezdívány Superbanka obecně považovány za nejlepší místa pro surfing na Gold Coast. V oblasti, v níž se nachází i město s názvem Surfer´s Paradise, se nemůžete se svým prknem cítit jinak než ryba ve vodě.

 

Adelaide

Historie, příroda a víno - Adelaide má co nabídnout každému zvídavému cestovateli. Surfaři mohou navíc naskočit na tramvaj z centra do půvabné přímořské vesnice Glenelg, jež je ideálním místem pro odpoledne věnované prknu a mořským vlnám. Ti, kteří hledají surferské výzvy, nesmějí vynechat Cactus Beach. Budou ohromeni nedotčenými přírodními krásami, ale musí být připraveni i na ohromující vlny, jež narážejí do skal tohoto pobřeží. Surfování na nespoutaných vlnách v divoké přírodě je pro skutečné dobrodruhy a zkušené surfaře, ale slibuje nezapomenutelnou životní jízdu.

 

Perth

Jižně od Perthu leží region Margaret River, známý především pro své víno. Mezi surfery má jeho jméno právem stejnou váhu. Do vyhlášeného Surfers Point můžete se svým prknem přijet celoročně. V létě na jeho pláži zažijete typickou živou atmosféru se všudypřítomnými plavci, milovníky slunce a kite surfery. V zimě sice davy prořídnou, ale vlny na své intenzitě neuberou. Pokud se přece jen zvládnete odtrhnout od vln, pak se nechejte pohltit některým z  lesů tyčících se v Margaret River, nebo prozkoumejte podzemní jeskyně. Nezapomeňte si užít všech lákadel pláže - včetně labužnické gastronomické nabídky či uchvacující umělecké atmosféry.

Pokud se Austrálie právě nyní dostala do popředí seznamu vašich vysněných destinací, využijte služeb společnosti Emirates, která vám nabízí pohodlné spojení s jedinou zastávkou v Dubaji. Odtud můžete vycestovat hned do sedmi destinací napříč celou Austrálií a Novým Zélandem, včetně Adelaide, Aucklandu, Brisbane, Christchurch, Melbourne, Perthu a Sydney.

Emirates na svých trasách provozuje moderní flotilou letadel, která cestujícím nabízí soukromá apartmá v první třídě, plně polohovatelná sedadla v byznys třídě a pohodlná sedadla v ekonomické třídě. Ve všech třech třídách je k dispozici palubní digitální zábavní systém ice, který nabízí až 2 600 kanálů hudby, filmů a další zábavy, díky nimž vám cesta na druhý konec světa uteče jako voda.

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.