Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Djerba Explorer Park: Největší turistická atrakce ostrova Djerba

en.wikipedia.orgBudete-li trávit svou dovolenou na krásném tuniském ostrově Djerba, přezdívaném ostrov Lotofágů, který podle legendy učaroval i Odyssea a jeho posádku tak, že se nechtěli vrátit z ostrova zpět, se svými dětmi či vnoučaty, neměli byste si nechat ujít největší turistickou atrakci na ostrově, Djerba Explore Park.

 

Djerba Explore Park najdete přibližně ve vzdálenosti pěti kilometrů od druhého nejvýznamnějšího města ostrova – Midoun, při silnici lemující východní pobřeží ostrova od hlavního města Houmt Souk až po vesničku Guellala na jihu, proslavenou ruční keramickou výrobou. Park zahrnuje několik atrakcí, kde můžete strávit svůj volný čas.

Vstupné ve výši 7,30 Euro za osobu (děti od dvou do dvanácti let platí 3,70 Euro a děti do dvou let mají vstup zdarma) platí do všech zpoplatněných částí Djerba Explore Parku.

 

 

V muzeu Lalla Hadria, které je jedním z největších muzeí na tuniském území, můžete shlédnout více než tisíc různých exponátů zaměřených především na tuniskou uměleckou tvorbu. Sbírek je v současnosti celkem třináct. Zajímavá je např. sbírka věnovaná tradiční výrobě tuniských šperků či sbírka kaligrafického umění. Některé expozice mají za úkol představit svým návštěvníkům islámskou kulturu i z dalších arabských zemí. Součástí muzea je i malý obchůdek, kde si můžete zakoupit i nějaký suvenýr, pocházející samozřejmě od současných umělců.

Další část Djerba Expolore Parku, Djerba Heritage (alias kulturní dědictví), představuje turistům základní prvky každodenního života obyvatel Djerby. Shlédnout můžete třeba lisování oleje v podzemní lisovně, ve které jsou ideální podmínky pro lisování oliv. V podobných lisovnách se zpracovává olivový olej z rozsáhlých místních olivových hájů již po stovky let.

Djerba je také známá svou keramikou a právě ruční hrnčířská výroba keramických předmětů je dalším řemeslem, se kterým budete seznámeni. Nesmíme opomenout ani ruční tkaní nádherných orientálních koberců.

 

   
                            Předpověď počasí v této lokalitě
   

 

Pro děti bude nejzajímavější částí areálu Krokodýlí farma, ve které se chová více než čtyři sta krokodýlů, kteří byli do farmy dovezeni z Madagaskaru. Místní zaměstnanci krmí krokodýli za přítomnosti turistů každé odpoledne.

Více informací na oficiálním webu parku www.explorepark.org

 

Jak se sem dostaneme?

Letenky z Prahy můžete zakoupit na webu Kiwi.com, společnost Transavia France nabízí lety s přestupem v Paříži

Djerba

 

Kde složit hlavu na noc?

 Ubytování přes portál booking.com

Djerba

Djerba

 

 

 

Čtěte také:

Letiště - Tunisko

Přehled měst a letovisek v Tunisku

5 míst, která musíte navštívit v Tunisku

Doba letu do Djerby

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.01.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.