Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Do Corku za whiskey, dobrým jídlem a historií másla

cs.wikipedia.orgMěsto Cork je, jak vás budou místní hrdě přesvědčovat, tím nejlepším, co můžeš Irsko nabídnout. A až odsud budete odjíždět, rádi přiznáte, že měli vlastně pravdu. Cork je městem, které v posledních letech značně omládlo a rychle tak nabývá na popularitě napříč celou Evropou.

 

 

 

 

Ležící na řece je protkáno mosty a nábřežími, kromě tepající kavárenské scény plné uměleckých exhibic zde nechybí ani tradiční irské puby s točeným pivem a vyzrálou whiskey, kde každý večer hraje živá hudba. To vše v kulisách neporušených historických budov a kostelů. A kdybyste se přece jenom přistihli při dlouhé chvíli, můžete si půjčit jasanovou pálku a na vlastní kůži si vyzkoušet tradiční irský Hurling.

 

Cork

Zdroj: openstreetmap.org


Nejbližší letiště: Cork Airport

Kód: ORK

Web:  www.corkairport.com

GPS: 51°50′29″N 008°29′28″W


en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

en.wikipedia.org

  Andy Beecroft [CC BY-SA 2.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

 

English Market: Navštivte hlavní město jídla

Pro Cork je kvalitní jídlo stejně důležité, jako dobrá whiskey. To nejlepší z celého Irska najdete na místním English marketu, který funguje už více než čtyři sta let. Nakoupíte zde vše od místních sýrů, čerstvých bylinek, mléka a jogurtů až po pečivo, zákusky, maso a ryby.

Kromě toho zde ochutnáte také tradiční irské pokrmy, vyzkoušet můžete krvavou klobásu, místní ryby, kořeněné hovězí či slané koláče. V Corku není lepšího místa, kde se setkat s místními, dobře se najíst a nasát jedinečnou atmosféru.

 

Katedrála St. Fin Barre´s

Novogotická stavba se nachází v centru města nedaleko parku i Univerzity. Bílé zdi, a špičaté věže shlížejí na celé město, při vstupu vás však překvapí svou okázalostí. Na barevných vykládaných oknech se vám představí výjevy ze Starého i Nového zákona, zlatý štukovaný strop i mramorová podlaha jsou zdobeny náboženskými obrazci. Návštěva katedrály je pro každého návštěvníka města zkrátka povinností.

 

Prozkoumejte okolí

Samotné město je obklopeno několika vesnicemi, kde si můžete v klidu odpočinout od městského ruchu. Vydejte se rybařit na místních bohatých řekách, naučte se plachtit nebo si jen poseďte v některé z mnoha restaurací s výhledem na přístav a seznamte se s místními, jak jinak než nad pivem či domácí pálenkou.

 

Naučte se vyrobit vlastní máslo…v muzeu

Cork kdysi hostil největší máselný trh na světě, právě odsud putovaly miliony tun této jemné pochoutky do celého světa. Kromě samotné historie města zde můžete na vlastní oči vidět také sud s tisíc let starým máslem, původní nástroje na jeho výrobu, ale také se dozvíte vše o místním pastevectví.


Bavte se i bojte na místních festivalech

Město je bezpochyby kulturním centrem celého Irska. V průběhu celého roku hostí nespočet jedinečných festivalů, ať už se jedná o prestižní jazzovou přehlídku, festival děsu, draků nebo vědy, tady se nudit určitě nestihnete.

V létě je město plné hudby, na podzim zde zase oslavují nejen známý Halloween, ale také místní pohanské tradice, díky kterým se Cork  zahalí do tajemné atmosféry plné starodávných rituálů, ohně a čarodějnic.

 

Ubytování 

Cork - hotely

Cork

   Trasa letu z Prahy s jedním přestupem v Londýně, letenky vyhledejte na Kiwi.com

 

 


* Autor úvodní  fotky: By Ticketautomat (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Irsko co nejlevněji

 

Seznam letišť v Irsku

 

Jak se dostat do Irska

 

Jak dlouho trvá let do Irska

 

Velká Británie a její měna

   

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.10.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.