Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Emilia–Romagna, ráj gurmánů a milovníků Lambrusca

Region Emilia-Romagna, je jedním z nejbohatších krajů na severu  Itálie a to především díky úrodným nížinám, kterými oplývá a stále se rozrůstajícímu automobilovému průmyslu. Kdo by neznal Ferrari nebo Lamborghini? Jedná se o dvě různorodé části Emilia a Romagna, které spojuje hlavní město Boloňa.

 

 

 Adriatická riviéra, nejnavštěvovanější oblast Itálie

Adriatická riviéra je pás měst a letovisek táhnoucí se po jadranském pobřeží. Nejvýznamnější z nich je bezesporu Rimini a to nejen svou velikostí, přestože je největším turistickým centrem v Itálii. Návštěvníci si jej oblíbili především díky nádherným písečnými plážím a nenáročnému pozvolnému vstupu do vody, která zde bývá povětšinou klidná, takže si na své přijdou i rodiny s dětmi.

 

Park miniatur v Rimini

 

Mezi další známá města oblasti patří Chioggia, pro kanály a mosty, kterými je protkáno bývá mnohdy přezdíváno malé Benátky. Nenechte si ujít především historické centrum. Za vidění stojí i místní Kostel svatého Dominika, ležící na malém ostrůvku. Ještě než opustíte město, nesmíte zapomenout projet některý z kanálů na slavných gondolách.

   
  Ubytování - Reggio Emilia  
 

Albergo Delle Notarie

Cena na noc pro dva - 2 650 Kč

 

 Původní divoká réva, která dobývá svět – Lambrusco

Lambrusco je prastará divoká odrůda vinné révy, jejíž historie sahá až k samým kořenům lidstva a vyrábí se z ní stejnojmenné šumivé víno, které se svým levným šroubovací uzávěrem zaplavilo celý svět. Jejím producentem je vinařství Medici Ermete, pěstující tuto révu na vinících rozkládajících se mezi městy Parma a Reggio Emilia. Pokud si chcete víno koupit i na doma a vzpomínat tak na krásné slunné dny strávené v Itálii se sklenkou v ruce, můžete si víno ve vinařství osobně zakoupit. Lambrusco a jeho další výrobce můžete objevit rozeseté po celém regionu.

 

Poloha regionu, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

 

 Kvalitní suroviny, tajemství místní kuchyně

Když slyšíte o městě Parma, jistě se vám hned vybaví slavná Parmská sušená šunka, která získává specifickou chuť sušením na slaném mořském vzduchu, vyrábí se tu také sýr parmezán Parmiggiano Reggiano. Ke specialitám oblasti patří i ocet balsamico, vzniklý náhodou při výrobě vína. Ochutnávat do sytosti můžete v parmských obchůdcích, nebo vyrazit na gastronomický zážitek do jedné z mnohých restaurací.

Autor: Ivana Rašková

 

 

 

Čtěte také:

Přehled italských měst

Seznam měst v regionu Emillia Romagna

Seznam letišť v Itálii

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 01.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.