Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Sluneční riviera Rimini

Ilustrační fotoRimini je známé italské letovisko. Město se nachází v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, zhruba 50 km od města Ravenna. Někdy jsou pláže v oblasti Rimini označovány jako Sluneční riviéra.

Město ale nenabízí pouze 20 km pláží, ale najdete v něm i spoustu historických památek a zajímavostí. Z blízkého okolí stojí určitě za návštěvu malinkatý stát San Marino.

 

 

 

 

Rimini je poměrně rušné mořské letovisko. V letovisku to žije i v noci. Samozřejmostí je dostatek restaurací. Aktuální počasí v Rimini najdete na této naší stránce.

 

Restaurace

Restaurace Da Lele na adrese Via Lagomaggio, 168. Cena za hlavní jídlo se pohybuje mezi 25 € a 45 €.

Restaurace Osteria Tiresia - adresa  VIa 20 Settembre. Cena jídla se pohybuje mezi 27 € a 67 €. Restaurace nabízí i grilované maso.

Restaurace Bounty, adresa Weber 6, nabízí menu mezi 10 € a 27 €. V nabídce je pizza, fast food, italské i mezinárodní jídla.

 

Letiště v Rimini

Letiště "Federico Fellini" Rimini leží asi 8 km od centra města Rimini. Aeroport využívají společnosti jako Ryanair, AirBerlin, Lufthansa nebo Finnair aj.

Doprava z/na letiště

Lze využít autobusové linky. Cena lístku z letiště k vlakové stanici v centru města - 1 €.

Linka číslo 9 jezdí každou půlhodinu.

 

Získejte slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde.

 

MHD v Rimini

Městskou hromadnou dopravu nejvíce zastupují autobusové linky. Lístky můžete zakoupit v obchodech označených "autobus štítkem". V praxi lze zakoupit lístky v trafikách a barech. Zeptat se můžete takto: Posso comprare un biglietto? - Můžu si koupit lístek? Je možné lístek koupit také v autobuse, avšak s přirážkou. Lístek v autobuse označte. Označíte jej tak, že vložíte lístek do přístroje, ten vám vytiskne na lístek datum a čas.

Základní jízdenka platí 90 min. Cena je 1 €. Při koupi 10 lístku, zaplatíte jen za 8 z nich. Pokud lístek koupíte v autobuse, zaplatíte 1,5 €.

 

Ubytování

Levné ubytování, zvláště pokud hledáte ubytování max. 3 týdny dopředu nabízí často booking.com. Aktuálně například apartmán pro dvě osoby za cenu 39 €. Jde o tříhvězdičkový hotel vzdálený pouhých 30m od pláže. Více aktuálních nabídek najdete zde.

Dále naleznete zajímavé nabídky např. zde. Konkrétně ubytování na týden pro 4 osoby stojí v Residenci Cima, v květnovém termínu, přibližně 6 220,- CZK. Residence je pouhých 40m od pláže a zároveň nedaleko centra města.

 

   
                                 Předpověď počasí v Rimini
   

 

Památky a co stojí za to vidět

Ilustrační fotoV Rimini byste z památek a zajímavosti měli shlédnout tyto místa:

Piazza Tre Martiri (náměstí Tří mučedníků). Arco d´Augusto - jde o oblouk z bílého mramoru, který pochází z roku 27 př. n. l.! Jde o nejstarším antický oblouk střední Itálie a i dnes tvoří důležitou součást Rimini.

Dále Ponte di Tiberio (Tiberiův most), jde o most dlouhý 60m a široký až 5m. Z mostu je hezký výhled na kanál. Tempio Malatestiano (chrám Malatestiano) - tento chrám vytvořil v 15. století architekt Leon Battista Alberti v renesančním stylu pro Sigismonda Malatestu, kterému se přezdívalo „vlk z Rimini“. Je to úplně první renesanční výtvor ležící za Apeninami. 

Fotky:

Ilustrační foto

Ilustrační foto

 

 
Další informace o této lokalitě čtěte zde
 

 

Čtěte také

Průvodce - Riccione

Průvodce - Gabicce

Emilia–Romagna, ráj gurmánů a milovníků Lambrusca

Rimini, největší italské přímořské letovisko

Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování

Mohlo by vás zajímat: Praktické informace o letištích

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!