Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Itálie     

Sluneční riviera Rimini

Ilustrační fotoRimini je známé italské letovisko. Město se nachází v jihovýchodním cípu Pádské nížiny, zhruba 50 km od města Ravenna. Někdy jsou pláže v oblasti Rimini označovány jako Sluneční riviéra.

Město ale nenabízí pouze 20 km pláží, ale najdete v něm i spoustu historických památek a zajímavostí. Z blízkého okolí stojí určitě za návštěvu malinkatý stát San Marino.

 

 

 

 

Rimini je poměrně rušné mořské letovisko. V letovisku to žije i v noci. Samozřejmostí je dostatek restaurací. Aktuální počasí v Rimini najdete na této naší stránce.

 

Restaurace

Restaurace Da Lele na adrese Via Lagomaggio, 168. Cena za hlavní jídlo se pohybuje mezi 25 € a 45 €.

Restaurace Osteria Tiresia - adresa  VIa 20 Settembre. Cena jídla se pohybuje mezi 27 € a 67 €. Restaurace nabízí i grilované maso.

Restaurace Bounty, adresa Weber 6, nabízí menu mezi 10 € a 27 €. V nabídce je pizza, fast food, italské i mezinárodní jídla.

 

Letiště v Rimini

Letiště "Federico Fellini" Rimini leží asi 8 km od centra města Rimini. Aeroport využívají společnosti jako Ryanair, AirBerlin, Lufthansa nebo Finnair aj.

Doprava z/na letiště

Lze využít autobusové linky. Cena lístku z letiště k vlakové stanici v centru města - 1 €.

Linka číslo 9 jezdí každou půlhodinu.

 

Získejte slevu 10% na pobyty v Itálii - ceny i pod 1tis. Kč za osobu/týden. Více zde.

 

MHD v Rimini

Městskou hromadnou dopravu nejvíce zastupují autobusové linky. Lístky můžete zakoupit v obchodech označených "autobus štítkem". V praxi lze zakoupit lístky v trafikách a barech. Zeptat se můžete takto: Posso comprare un biglietto? - Můžu si koupit lístek? Je možné lístek koupit také v autobuse, avšak s přirážkou. Lístek v autobuse označte. Označíte jej tak, že vložíte lístek do přístroje, ten vám vytiskne na lístek datum a čas.

Základní jízdenka platí 90 min. Cena je 1 €. Při koupi 10 lístku, zaplatíte jen za 8 z nich. Pokud lístek koupíte v autobuse, zaplatíte 1,5 €.

 

Ubytování

Levné ubytování, zvláště pokud hledáte ubytování max. 3 týdny dopředu nabízí často booking.com. Aktuálně například apartmán pro dvě osoby za cenu 39 €. Jde o tříhvězdičkový hotel vzdálený pouhých 30m od pláže. Více aktuálních nabídek najdete zde.

Dále naleznete zajímavé nabídky např. zde. Konkrétně ubytování na týden pro 4 osoby stojí v Residenci Cima, v květnovém termínu, přibližně 6 220,- CZK. Residence je pouhých 40m od pláže a zároveň nedaleko centra města.

 

   
                                 Předpověď počasí v Rimini
   

 

Památky a co stojí za to vidět

Ilustrační fotoV Rimini byste z památek a zajímavosti měli shlédnout tyto místa:

Piazza Tre Martiri (náměstí Tří mučedníků). Arco d´Augusto - jde o oblouk z bílého mramoru, který pochází z roku 27 př. n. l.! Jde o nejstarším antický oblouk střední Itálie a i dnes tvoří důležitou součást Rimini.

Dále Ponte di Tiberio (Tiberiův most), jde o most dlouhý 60m a široký až 5m. Z mostu je hezký výhled na kanál. Tempio Malatestiano (chrám Malatestiano) - tento chrám vytvořil v 15. století architekt Leon Battista Alberti v renesančním stylu pro Sigismonda Malatestu, kterému se přezdívalo „vlk z Rimini“. Je to úplně první renesanční výtvor ležící za Apeninami. 

Fotky:

Ilustrační foto

Ilustrační foto

 

 
Další informace o této lokalitě čtěte zde
 

 

Čtěte také

Průvodce - Riccione

Průvodce - Gabicce

Emilia–Romagna, ráj gurmánů a milovníků Lambrusca

Rimini, největší italské přímořské letovisko

Mohlo by vás zajímat: Články o levném ubytování

Mohlo by vás zajímat: Praktické informace o letištích

Italská jezera

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.02.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.