Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

FAŽANA - MALEBNÁ VESNIČKA UCHOVÁVAJÍCÍ TRADIČNÍ CHORVATSKOU ATMOSFÉRU

Chorvatský poloostrov Istrie je známým a turisty často navštěvovaným místem. Málokdo však zná malou vesničku Fažana, která si zachovala krásnou a útulnou atmosféru.

Fažana se pyšní dlouholetou  rybářskou tradicí. Proto zde nalezneme vše, co k rybolovu patří, ať už se jedná o zpracování ryb či o stavbu malebných rybářských lodí. V historii se zde také vyráběly tradiční šuri, korkové plováky zabraňující rybářským sítím v potopení.  Když zůstaneme u historického nádechu vesničky, v létě se zde pravidelně konají tradiční lidové slavnosti. A pokud sem zavítáte v prázdninových měsících, máte možnost navštívit dvě velké lidové veselice. V červenci se jedná o Slavnost sardelí a v srpnu pak o takzvanou Fažanskou noc.

 

 

 

Fažana je rybářská vesnička, kde vás čeká klidná a relaxační dovolená v krásném tradičním duchu. Na své si přijdou i milovníci noční zábavy. Například v luxusním baru Diamond Lounge můžete tančit až do časných ranních hodin. A pokud si jen chcete zajít na sklenku vína či jiného nápoje, určitě nevynechejte zajímavé prostředí cyklobaru LaMiracolina.

 

 

 

UBYTOVÁNÍMůžete využít domácí prostředí příjemných a krásných apartmánů nebo se ubytovat v jednom ze dvou kempů. Všechna tato místa mají velmi dobrou dostupnost k moři. Přímo jednu minutu od pláže se pak nachází low cost hostel Amfora. Pokud uvítáte soukromější prostředí, využijte hotel Marina, s krásným výhledem na přístav a nedaleké souostroví Brijuni. Jeho pokoje (zejména pro páry) jsou velmi příznivě hodnoceny v recenzích. Výhodou je také hotelové terasa, kde jsou hostům podávána středomořská i moderní jídla.

 

 Tip na hotel: Villa Velina Cena na noc pro dva - 1 240 Kč
 Tip na hotel: Apartment Gracijela Cena na noc pro dva - 1 720 Kč
 Tip na hotel: Apartment Hope Cena na noc pro dva - 1 920 Kč

 

GASTRONOMIE - I přesto, že se Fažana rozkládá na pouhých 12 km2, nabízí velkou škálu rozmanitých kuchyní. Tu lze ochutnat v příjemných restauracích, kterým nechybí výhled na krásné a čisté moře. Velmi zvláštní, ale oblíbenou místní specialitou je Istrijská polévka. Když si ji objednáte, nebuďte překvapeni, že nedstanete klasickou polévku, nýbrž nápoj. V karafě vám přinesou teplé červené víno ochucené cukrem, olivovým olejem a lžičkou pepře. Podává se s opečeným chlebem, který může být přidán do vína. Návštěvník restaurace má pak nejdříve lžičkou vyjíst chleba ze džbánu a poté může vypít zbylé víno.
Pokud toužíte po opravdové polévce zkuste maneštre. Pod tímto názvem se ukrývá polévka, nicméně je podávána studená. Vzhledem k dlouholeté rybářské tradici vesnice, můžete ve Fažaně ochutnat rozmanité  rybí speciality. Čerstvé ryby a mořské plody vám přichystají v restauracích Alla Beccaccia, Ulika či Batana.

Pro klasickou moderní kuchyni si pak rozhodně zajděte do hospůdky Arboretum, kde můžete ochutnat výtečné hamburgery. Pro italskou pizzu si zajděte do Piazza Grande, nejen asijské suši můžete pak ochutnat ve Siam Thai Cuisine.

 

 

SUVENÝRY - V úzkých uličkách se vyskytuje velké množství obchůdků, kde zajisté seženete krásné a zajímavé suvenýry. Fažana je mimo jiné proslulá i výrobou oleje, proto si domů přivezte olivy či olivový olej. Pěkným dárkem jsou také místní bílá vína Malvazija a Teran. A pokud byste rádi nekonzumní suvenýr, vhodnou připomínkou Fažany jsou tradiční rohožky vyráběné ze dřevěných větví.  

VÝLETY - Příjemnou procházkou může být návštěva nedalekého Valbandonu či zátoky Ribnjak, kde naleznete pozůstatky římské vily z 1. století.
Jako celodenní výlet se nabízí návštěva Puly, města s historickými památkami, mezi kterými nechybí ani amfiteátr. A v neposlední řadě můžete na lodi doplout na krásné Brijunské ostrovy kde se nachází národní park, safari či letní sídlo bývalého jugoslávského prezidenta Josipa Broze Tita.

Autor: Julie Fiedlerová

 

 


 

 

 Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.