Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Austrálie - Canberra

Foto, cs.wikipedia.orgJde o hlavní město Austrálie, respektive oficiálně Australského společenství, které drží primát jako vůbec jedno z nejmladších na světě. Není ale ve státě největším, tento post mu totiž sebralo Sydney.

Leží v jihovýchodní části a dnes má něco přes tři sta tisíc obyvatel. Jedná se o kulturní i správní centrum, sídlí tu třeba vláda nebo národní knihovna, také řada muzeí. 

 

 

 

 

Velmi málo má rozvinutou dopravu, mnoho obyvatel využívá automobily, případně jezdí na kole či chodí pěšky. Podmínky jsou pro tento způsob přesunů naprosto ideální, nachází se tady řada prostranství, která nebyla zastavěna, a město se může pochlubit i tím, že má mnoho přirozené zeleně, díky čemuž si vysloužilo i přezdívku Bush capital.

 

Kde leží? Mapa

Foto, en.wikipedia.org

 

I když místo bylo osídleno už před tisíci lety, Canberra jako taková vznikla až jako akt smíření. Vleklé spory mezi Melbourne a Sydney tak skončily rokem 1908, když bylo o novém hlavním městě definitivně rozhodnuto. Výstavba započala roku 1913, autory byli architekti z Chicaga, manželé Walter Burley Griffin a Marion Mahony Griffin.


Nejbližší letiště: Canberra International Airport

Kód: CBR
Web: www.canberraairport.com.au

Mapa Canberra

Mapa Austrálie, výběr letenek z Prahy do Canberry na Kiwi.com

 

Přehled ubytování v městě Canberra

Booking.com

Canberra

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Austrálie plná zážitků

 

Největší letiště v Austrálii

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.