Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Číny - Peking

Foto, en.wikipedia.orgVýznamná světová metropole, stejně jako hlavní město Čínské lidové republiky. To je Peking, který je zároveň i správním a kulturním centrem celé Číny. Jeho aktuální rozloha je více než 17 tis. kilometrů čtverečních a počet obyvatel, kteří na jeho území žijí, činil při posledním sčítání skoro 20 miliónů.

Meziročně však počet obyvatel neustále stoupá, což se negativně projevuje i na celkové přeplněnosti města, a to stejně tak souvisí s bydlením a dopravou.

 

 

 

Historie

Podíváme-li se na historii města, rozhodně lze říci, že patří mezi jedno z nejstarších na celém světě. První fakta spojená s osídlením této oblasti sahají do období sedmého až jedenáctého století před naším letopočtem, kdy se Peking jmenoval Ji a fungoval jako městský stát. Až v období třetího století začínal získávat klasickou podobu. Ta o deset tisíc let později vymizela, jelikož lokalita byla vydrancována vojsky Čingischána. Z porážky se Peking rychle vzpamatoval, jelikož už v patnáctém století patřil mezi nejvýznamnější města celé Číny.

 

Foto, en.wikipedia.org

 

Peking nabídne řadu unikátních lokalit

Významných památek a míst je v celém městě na několik stovek. Co si však zaručeně nemůžete nechat ujít je Zakázané město. Jde o vladařské sídlo, které nechal v patnáctém století postavit císař Jung-le. Největší rozmach však tato oblast zažila ve století osmnáctém, ze kterého pochází většina budov. Neméně významným místem je též náměstí Nebeského klidu s charakteristickou bránou, památníkem Lidových hrdinů, či lákavým Mao Ce-tungovým mauzoleem.

 

Foto, en.wikipedia.org

Zakázané město


Třetí nejvýznamnější zdejší památkou je Chrám nebes, který najdete v nádherném parku, který čítá i další stavby, jako Kruhový oltář či Kancelář Božské hudby. Dalším zajímavým místem je jezero Kunming, které bylo uměle vyhloubeno.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Jiří Polák, Letní palác v Pekingu

 

 

Trasa přímého letu z Prahy, rezervace letenek ve vyhledávači Kiwi.com


Peking

Aerolinka Hainan nabízí lety z Prahy do Pekingu bez přestupu, doba letu 10,5 h


Přehled ubytování v Pekingu

Booking.com

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Placení a měna

Přehled linek směr Čína

Doba letu do Pekingu

Letiště Peking

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 15.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.