Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Do Číny z Prahy stále snadněji. Čtyři přímé linky nemusí být konečným číslem

Lety do Číny jsou stále populárnější, dokazují to statistiky. Rok 2015 znamenal cca 12 000 pasažérů, zatímco v roce 2017 už to bylo skoro 180 000 lidí. Čím je takovýto masivní nárůst způsoben?

 

 

 

 

 

 

Stále oblíbenější čínské lety

Příliv turistů tvoří z velké části ti, kteří z Číny cestují do Čech. Z Prahy je v současné době možné letět (bez přestupu) do čtyř čínských destinací. Nemusí to ale zdaleka být konečné číslo. Dalším městem, které je „ve hře“, je Hongkong.

Čísla hovoří jasně. První statistiky, které máme dostupné pro letošní rok, ukazují, že za 7 měsíců se do Číny podívalo 108 000 lidí. Procentuálně se tak jedná o nárůst o více než 6 %. Celkový počet odbavených cestujících na linkách dosahuje více než 400 000.

 

Tab.: přímé spoje z Prahy do Číny přes vyhledávač Kiwi.com, ceny zpátečních letenek se pohybují v rozmezí 11 tis. Kč - 16 tis. Kč

  1. Praha (PRG) - Peking (PEK) - Praha (PRG)  
  2. Praha (PRG) - Šanghaj (PVG) - Praha (PRG)  
  3. Praha (PRG) - Čcheng - tu (CTU) - Praha (PRG)  
  4. Praha (PRG) - Xi An (XIY) - Praha (PRG)  

 

Údaje se týkají pražského letiště, žádné jiné přímé linky totiž v České republice v této chvíli neexistují. Linky byly v Praze zavedeny přitom teprve před třemi lety. Nezůstanou ale rozhodně těmi jedinými.

Zástupci letiště cílí na již v úvodu citovaný Hongkong. O posílení linek zájem nepochybně bude. Statistiky totiž zcela jasně ukazují, že do Číny se létalo více. Zhruba 100 000 lidí navíc využilo linky s přestupem.


Minulost a budoucnost na pražském letišti

Vůbec první v ČR zavedená linka byla ta do Pekingu. V roce 2015 ji realizovala společnost Hainan Airlines.

Druhá linka zamířila se China Eastern Airlines do Šanghaje. U některých spojů bylo navíc možno využit také mezipřistání v Si-anu.

Třetí dostupnou linkou se stala ta do Čcheng-tu od Sichuan Airlines. Konečný počet se tak ustálil na devíti letech týdně v obou směrech. Posledním zavedeným spojem byl Xi An.

 

 

 

 

Primát si v rámci regionu ale jednoznačně drží jihokorejský Soul. Jen loni letecké společnosti zaznamenaly 200 000 cestujících. Meziročně tak došlo k vzestupu 6,5 %. O provoz přímých linek se starají České aerolinie a Korean Air.

Od října nás navíc čeká novinka společnosti Qatar Airways, která začne létat s Boeingem 787 Dreamliner.

Časem se uvažuje i o dalších pravidelných spojích v této oblasti, mluví se o tom, že by měly vést do Dillí, Bangkoku či Hanoje.

 

 

 

  Čtěte také:
 

Nové letecké spojení mezi Prahou a čínským městem ...

 

Včera vzlétl první letoun na lince Si-an – Praha

 

Xi An z Prahy za 12 482 Kč

 

Tipy a rady na cestu do Číny aneb jak se v ní neztratit

 

Čínská měna - informace

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.