Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Německa

Foto, en.wikipedia.orgBerlín je hlavní město Spolkové republiky Německo, kterým se stal v roce 1991, ale zároveň také i samostatnou spolkovou zemí. Má téměř tři a půl milionu obyvatel a mezi nimi je poměrně mnoho cizinců.

První doložené zmínky o něm pocházejí ze třináctého století, ale vůbec první lidé osídlili tuto lokalitu už ve století osmém. Svou zlatou éru si prožil hlavně v osmnáctém století. To už se stal velmi důležitým, neboť plnil roli metropole Pruského království.

Ač je bezesporu dosud významným centrem vzdělanosti i kultury, momentálně se na něm silně podepisuje krize. Jde ostatně o město plné protikladů, luxusní nákupní lokality střídají místa notně zchátralá. Má přesto zcela nezaměnitelnou atmosférou a na návštěvu všech zajímavostí je potřeba si vyhradit hodně času, ať upřednostňujete památky nebo bujarý noční život. V Berlíně ostatně vznikla živá klubová scéna a je kolébkou elektronické a taneční hudby.

A jak se k nim dostat? Místní doprava je perfektně rozvinutá, zejména ta městská hromadná představuje jednu z nejhustších v Evropě. Napojen je velmi dobře na německou síť dálnic, které se mohou pyšnit tím, že jsou opravdu kvalitní.

 

Preferujete rychlejší leteckou přepravu? Toto spojení zabezpečují dvě letiště - Tegel a Schönefeld

Trasa letu z Prahy, přehled letenek na webu Kiwi.com

Berlín - mapa letu z Prahy

 

Foto, en.wikipedia.org

Levné ubytování v Berlíně seženete přes portál boooking.com

Berlín

Kde leží? mapa

Hlavní město Německa s Prahou spojují autobusové linky mnichovského dopravce Flixbus

New Banner_468x60

 


 

 
Mohlo by vás zajímat: Cestopisy z Berlína
Do Berlína na víkend
Poznávací pobyt v hlavním městě Německa
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.