Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Norska - Oslo

Foto, en.wikipedia.orgOslo je nejenom hlavním městem celého  Norska, ale jedná se také o správní město kraje Akershus. Jeho současná rozloha činí zhruba 450 kilometrů čtverečních a počet obyvatel přesahuje 640 000.

Zajímavostí je i složení obyvatel, jelikož v oblasti zvané jako Velké Oslo dlouhodobě žije okolo 25 procent cizinců. To je dáno celkově liberální politikou státu.

 

Bohatá historie

Podíváme-li se na počátky města, musíme říci, že založeno bylo již v roce 1 048, a to králem Haraldem III. Zhruba o 150 let později se stalo hlavním městem země. To bylo spojeno jak s jeho rozvojem, tak i s tím, že byl na jeho území vybudován významný hrad Akershus. I přes velký požár v roce 1 624 se podařilo mnoho staveb obnovit, díky čemuž se nyní jedná o nejvýznamnější lokalitu celého Norska.

 

Foto, en.wikipedia.org

Akershus

Významných památek zde najdeme hned několik

Zajímavá historie je spojena i s jistotou, že nám současné Oslo může nabídnout celou řadu významných památek. Mezi nejznámější zaručeně patří Královský palác, který byl postaven v první polovině 18. století. V této době sloužil jako rezidence švédsko-norského krále. V současné době je oficiálním sídlem královské rodiny. Druhou dominantní stavbou je pak již zmíněný hrad Akershus, jehož součástí je aktuálně na 54 různých objektů.

 

Foto, en.wikipedia.org

Přístav

 

Letenky z Prahy do Osla

Oslo

Trasa přímého letu z Prahy do Osla, spojení zabezpečuje např. aerolinka Norwegian, doba letu: 2h, cena zpátečních letenek cca 2 tis. Kč, přehled tarifů na webu Kiwi.com


Letenky

 

 

Hotely v této lokalitě

Oslo


Oslo nabídne i řadu zajímavých muzeí. Přímo na hradě najdeme třeba Muzeum domácího odboje během II. světové války. V dalších lokalitách města to určitě bude Norsk Folkemuseum, což je muzeum kulturní historie spojené se skanzenem. Neméně významná je též budova radnice. Nejenom pro svou krásu, ale i proto, že se zde každoročně uděluje Nobelova cena.

 

Foto, en.wikipedia.org

Folkemuseum

Foto, en.wikipedia.org

Přístav

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Let's Wander

 

   
  Čtěte také:
 

Vlakové nádraží Oslo

 

Tip na eurovíkend: Oslo

 

Jakou měnu má Norsko?

 

Hranice Norska

   

 


Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.