Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město Norska - Oslo

Foto, en.wikipedia.orgOslo je nejenom hlavním městem celého Norska, ale jedná se také o správní město kraje Akershus. Jeho současná rozloha činí zhruba 450 kilometrů čtverečních a počet obyvatel přesahuje 640 000.

Zajímavostí je i složení obyvatel, jelikož v oblasti zvané jako Velké Oslo dlouhodobě žije okolo 25 procent cizinců. To je dáno celkově liberální politikou státu.

 

Bohatá historie

Podíváme-li se na počátky města, musíme říci, že založeno bylo již v roce 1 048, a to králem Haraldem III. Zhruba o 150 let později se stalo hlavním městem země. To bylo spojeno jak s jeho rozvojem, tak i s tím, že byl na jeho území vybudován významný hrad Akershus. I přes velký požár v roce 1 624 se podařilo mnoho staveb obnovit, díky čemuž se nyní jedná o nejvýznamnější lokalitu celého Norska.

 

Foto, en.wikipedia.org

Akershus

Významných památek zde najdeme hned několik

Zajímavá historie je spojena i s jistotou, že nám současné Oslo může nabídnout celou řadu významných památek. Mezi nejznámější zaručeně patří Královský palác, který byl postaven v první polovině 18. století. V této době sloužil jako rezidence švédsko-norského krále. V současné době je oficiálním sídlem královské rodiny. Druhou dominantní stavbou je pak již zmíněný hrad Akershus, jehož součástí je aktuálně na 54 různých objektů.

 

Foto, en.wikipedia.org

Přístav

 

Letenky z Prahy do Osla

Oslo

Trasa přímého letu z Prahy do Osla, spojení zabezpečuje např. aerolinka Norwegian, doba letu: 2h, cena zpátečních letenek cca 2 tis. Kč, přehled tarifů na webu Kiwi.com


Letenky

 

 

Hotely v této lokalitě

Oslo


Oslo nabídne i řadu zajímavých muzeí. Přímo na hradě najdeme třeba Muzeum domácího odboje během II. světové války. V dalších lokalitách města to určitě bude Norsk Folkemuseum, což je muzeum kulturní historie spojené se skanzenem. Neméně významná je též budova radnice. Nejenom pro svou krásu, ale i proto, že se zde každoročně uděluje Nobelova cena.

 

Foto, en.wikipedia.org

Folkemuseum

Foto, en.wikipedia.org

Přístav


Vložil/a: Daniel Česák 16.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!