Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Hlavní město USA

Foto, en.wikipedia.orgWashington je hlavním městem USA, byť nikoli tím největším, tento primát patří New Yorku. A žije zde něco přes šest set tisíc obyvatel. Známá zkratka D.C. pak označuje jeho polohu, tedy District of Columbia. Tu pro něj vybral první americký prezident George Washington, podle něhož také dodnes nese jméno.

Jedná se o první moderní město vybudované tzv. na zelené louce. Nenajdete tu žádné mrakodrapy, zato travnatých ploch a parků hojně. Historii má poměrně krátkou, vzniklo až v osmnáctém století, když Spojené státy vyhlásily nezávislost a vyvstala potřeba nové metropole právě vytvořené unie.

 

Foto, cs.wikipedia.org

 

Dosud tak představuje především sídlo důležitých veřejných institucí. Mezi nejznámější patří budova Kapitolu, kde se schází zákonodárný sbor nebo Pentagon, hlavní sídlo amerických ozbrojených sil. Bílý dům, postaven v duchu pozdně georgiánské architektury, se stal oficiálním sídlem amerického prezidenta, který zde též má svou pracovnu, říká se jí Oválná.

A pro zajímavost, každá hlava státu si ji ve spolupráci s interiérovými designéry tak trochu upravuje na míru vlastnímu vkusu.

 

Washinghton

Trasa letu z Prahy s přestupem v Londýně, linku provozuje Delta Airlines, letenky můžete rezervovat ve vyhledávači Kiwi.com

 

Kde město leží? Mapa

Webkamera


Ubytování ve Washingtonu přes booking.com

Washington

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, autor: Tripadvisor

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Washington Dulles (IAD)

Praha – Washington za 11 709 Kč

Žádost ESTA pro občany České republiky

Přehled států v USA

Seznam letišť v USA

 

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 24.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.