Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Holandsko: Akvadukt u Goudy

Akvadukty jsou ohromující stavby. Budovali je už staří Římané, k těm nejznámějším, které postavili v Evropě, patří Pont du Garda ve Francii, Segovia, Mérida nebo Tarragona ve Španělsku. Nádherné stavby, zbudované někdy před počátkem našeho letopočtu, sloužily většinou k dopravě pitné vody. Akvadukty také budovali zemědělci pro zavlažování. Ale těch splavných, po kterých se můžete projet lodí, není ve světě tak mnoho, možná by vám prsty jedné ruky stačily.


Akvadukt na řece Gouwe poblíž města Gouda k nim patří. Je to zvláštní pocit: vezete se lodí a pod vámi sviští auta. Jen vám probleskne hlavou, co by se stalo, kdyby se ty masy vody začaly řítit dolů. Rychle tu myšlenku zaženete a vychutnáváte si těch pár okamžiků, kdy vidíte na dálnici a vznášíte se vysoko nad ní. Tak takhle spoutali řeku Gouwe poblíž Goudy. Nevím, jak to vypadá ze silnice, zda vám nad hlavou proplouvají lodi, ale koukat z lodě  pod sebe na hemžení na silnici je jedinečný a povznášející  zážitek.

 

Město Gouda

 

Vložil/a: Daniel Česák 13.12.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.