Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Vše, co byste měli vědět o Hua Hin

cs.wikipedia.orgHua Hin, je nejstarším thajským plážovým letoviskem, ležícím asi 200 km od Bangkoku. Jedná se o klidné plážové letovisko s kompletními službami pro turisty. V historii bylo Hua Hin díky své kráse a možnostem, útočištěm pro královskou rodinu a obyvatele z nejvyšší vrstvy Bangkoku.

 

Cestovní spojení s Hua Hin zajišťuje autobusová doprava z Bangkoku a také nejkrásnější železnice v Thajsku postavená za vlády krále Ramy VI.

 

Za přírodou a kulturou

Město má 7 km dlouhou pláž,rozdělenou na 2 části. Severní, což je rybářský přístav a jižní zakončená chrámovou horou Khao Takiap, na které se nachází velké množství svatyní a poblíž leží chrám Wat Khao Lad. Vrcholek kopce vám nabízí pohled na celé pohoří a dokonce můžete po cestě potkat i pár opiček makaků.

 

 

Hua Hin je také skvělým výchozím bodem pro návštěvu přírodních parků jako např. Kaeng Krachan a Khao Sam Roi Yot nebo vodopádů Pa La U. Asi 10 km za městem se nachází chrámový komplex War Huai Mongkhon, zasvěcený mnichovi Luang Puh Tuad.

Každoročně se zde v červnu pořádají vyhlášené slavnosti Jazz festival. Známí muzikanti z celého světa hrají spolu s thajskými hudebníky. Mezi další populární slavnosti neodmyslitelně patří festival světel, trhů a lidové zábavy, který se koná každý únor v paláci Phra Nakhon Khiri.

 

Hotely v této lokalitě

Obyvatelé Hua Hin jsou především známí pro své bavlněné výrobky, jež vyrabí v různých barvách a potiscích.

Najdete zde nejstarší thajské golfové hřiště Royal Hua Hin, které je stále v provozu. Za navštěvu také stojí večerní tržnice. Přes den běžná ulice s dopravou, se večerem promění na místo setkání přátel a ochutnávání místní tradiční kuchyně.

 

cs.wikipedia.org

 

Hua hin je skvělým místem, ať už pro rodinnou dovolenou díky velkému množství turistických aktivit jako je např. rybaření, jízda na koni, možnost výletů za kulturou či přírodou, tak i pro ty, kteří se chtějí vymanit z ruchu velkoměsta, užít si odpočinku na klidných bělostných plážích a zažít pravou thajskou atmosféru, jež Hua Hin nabízí.

Díky rozlehlosti pláží, si můžete užít klidného koupání a popřípadě se uchýlit do příjemného stínu pinií, jimiž je většina pláží lemována. Na své si zde přijdou i příznivci thajské a čínské kuchyně díky zdejším proslulým sušeným plodům moře.


Kde složit v této lokalitě hlavu?

Hua Hin

Hua Hin

 

 

Mohlo by vás zajímat: Letenky do Thajska z Prahy

Přehled letů ve vyhledávači Kiwi.com

Výběr letenek

Výběr letenek

Letenky

 


     
    Seznam thajských aeroportů na Wikipédii
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 27.11.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.