Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Bangkok, místo chrámů

Bangkok, en.wikipedia.orgSedmimilionový Bangkok vzdálený asi 20 km od thajského zálivu nabízí turistům spoustu zajímavostí. Metropoli, založené roku 1782, se říká město andělů. Ovšem problematická je zde doprava. Zřejmě nejjednodušší způsob, jak se přes město přesouvat, je řeka Chao Phraya. Pokud můžete, použijte vodní taxi.

 

 

 

Chrámy stojí za pozornost

Chrám, en.wikipedia.orgZa návštěvu stojí komplex královského paláce, jehož výstavba začala právě v roce 1782. Je ukryt za zdí. Jednou z částí panovnického paláce je i chrám Wat Phra Keo, kde se nachází socha Smaragdového Buddhy. Ovšem největším a zároveň také nejstarším bangkokským chrámem je Wat Pho. Pochází ze 16. století, ovšem v 18. století došlo k jeho přestavbě. Nachází se zde i skutečný poklad v podobě pozlaceného Buddhy, který se ovšem nachází v poloze vleže.

Vaši pozornost si zaslouží i Chrám úsvitu, Wat Arun. Celkově se prý na území Bangkoku nalézá asi 500 větších i menších chrámů. 

 

 

Bangkok, en.wikipedia.orgChrám Wat Phra

 

Budova postavená bez hřebíků

Další zastávkou na cestě Bangkokem by se dozajista měl stát Palác Vimanmek. Zhotovený z pozlaceného týkového dřeva. Jedná se o největší stavbu svého druhu na světě. Tato velmi zvláštní stavba byla vybudována úplně bez použití hřebíků. Ke spojování slouží dřevěné kolíky. Budovu najdete v parku Dusit, který obklopuje sídlo současné královské rodiny.

Za mýtickou horu Méru se vydává Zlaté návrší postavené v 18. století. Neměli byste při návštěvě vynechat ani je, protože z něj uvidíte celý starý Bangkok.

Bangkok, en.wikipedia.orgPalác Vimanmek


Výlet po napodobeninách i návštěva krokodýlí farmy

Bangkok, en.wikipedia.orgProjděte se po Sukhumit Road, která je se svým 400 kilometry nejdelší ulicí světa, táhne se podél celého východního pobřeží. Chcete-li si vychutnat pravou čínskou atmosféru, zavítejte do Čínské čtvrti.

Kdo miluje hotely, ať se zastaví v Hotelu Oriental, jehož historie začíná roku 1876 a dokonce se mu několikrát poštěstilo obdržet titul nejlepšího hotelu světa.

Radost vám ale udělá i okolí města. Zábavní centrum Ancient City nedaleko města obsahuje malé napodobeniny slavných památek v Thajsku. Díky asi 15 kilometrovému výletu se seznámíte se vším, co je nejenom v Bangkoku, ale i v celé zemi k vidění. Přímo naproti je potom k vidění obrovská krokodýlí farma. Můžete se tam jít podívat na krmení, nebo zápasy těchto ještěrů.

 

 

Trasa letu do Bangkoku

Trasa letu z Prahy do Bangkoku s přestupem v Kyjevě, výběr tarifů na Kiwi.com

 

   Přehled ubytování v této oblasti

Bangkok

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Co navštívit v Bangkoku?

Bangkok - ráj pro milovníky jídla, kultury i nočního ..

Jaké doklady potřebujete při cestě do Thajska?

AirSerbia: Praha – Bangkok za 11 190 Kč

Thajsko: Chiang Mai – město chrámů

Letiště Bangkok (BKK)

Seznam letišť v Thajsku

Měna v Thajsku

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.