Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Jedinečnou dovolenou strávíte na řeckém ostrově Karpathos

Pokud nechcete strávit dovolenou v některém z rušných přímořských center nebo ve velkém hotelovém komplexu a uvítali byste možnost volby různých typů relaxace i aktivní činnosti, vydejte se na ostrov Karpathos. Kromě klasického odpočinku na pláži lze podnikat pěší túry nebo se věnovat nejrůznějším druhům sportu. Ostrov je součástí většího souostroví nedaleko Rhodosu a dá se na něj přepravit lodí nebo  letecky.

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Emilie BN Karpathos 2017

   

Bohatý výběr pláží

Ostrov Karpathos je úzký a dlouhý a jeho severní a jižní část je rozdělena pohořím. Drsnější sever nabízí romantiku skalnatých útesů, jih je spíše nížinatý. Všude na pobřeží se nacházejí nádherné zátoky a pláže. Těch je přes sedmdesát a jsou tvořeny pískem, oblázky či směsí obou. Oblázkové nebo kamenité pláže s průzračnou vodou a obklopené svěží zelení převažují v severní části Karpathosu, na jihu je více písčitých pláží s postupným svažováním do moře a dlouhými mělčinami, což ocení především rodiče s menšími dětmi. Tyto pláže jsou vysoce ceněny pro vysokou kvalitu vody. Příznivci opalování celého těla zde najdou i nudistické pláže.

 

Volit si lze z mnoha druhů zábavy

Kdo nechce celou dovolenou strávit u vody na některé z překrásných pláží, může se věnovat dalším činnostem. Po ostrově se lze pohybovat na kole, v autě nebo na mopedu, všechny tyto dopravní prostředky si lze na Karpathosu vypůjčit.

Příznivci dobrého jídla, kteří chtějí okusit místní rybí speciality, se vydají do rybářské vesnice Finiky, kde navštíví rodinné taverny s nejrůznějšími pokrmy z čerstvých mořských plodů a ryb. S tradičními zvyky se lze seznámit ve vesničce Olympos, která žije podle starých způsobů a používá starodávná řemesla i techniky.

Loděmi z Karpathosu je také možno navštívit okolní ostrovy.

 

  Tip na hotel:Lymiatis Beach Hotel
Cena na noc pro dva - 1 725 Kč
  Tip na hotel:Aeolos
Cena na noc pro dva - 1 820 Kč
  Tip na hotel: Elias Rooms
Cena na noc pro dva - 783 Kč

 

Na Karpathosu si užijí romantici i sportovci

Neopakovatelné scenérie, modré moře, světlé pláže a zářivě zelená příroda, západy slunce a prozářená rána jsou jak stvořené pro romantické vycházky ve dvou. Průzračné moře zase ocení příznivci potápění a šnorchlování, vysoké vlny jsou ideální na provozování windsurfingu nebo kitingu.

Turistům jsou určeny trasy pro výstup na nejvyšší horu ostrova Kali Limni, kam se dá vydat s průvodcem nebo samostatně. Pro plánování různých dobrodružství na Karpathosu lze využít i služeb specializovaných agentur.

 

 

 
Dovolená na Karpathosu přes web Invia
 

 

 Hotely v této lokalitě přes booking.com

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Přehled - řecké ostrovy

   

Seznam letišť v Řecku

     

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 16.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.