Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Karibati

Domky, en.wikipedia.orgOficiálním názvem Republika Kiribati je označen ostrovní státeček v Tichém oceánu, který známe ze zpráv o Silvestru, kdy se dozvídáme, že jeho obyvatelé jako první na Zemi přivítali Nový rok.

 

Kiribati se skládá z 35 atolů, korálových ostrovů a útesů v délce zhruba 4 tisíc kilometrů. Hlavní město má podobný název jako stát, a sice Karibati. Nachází se na nejvýznamnějším atolu souostroví a žije v něm 40 % všeho obyvatelstva.

V Karibati je postaveno letiště a řada hotelů, takže se postupně stává cílem turistů z celého světa, kteří se vyhledávají horké počasí panující po celý rok, překrásné koupání a pozorování nedotčeného podmořského světa.

 

 

Karibati, en.wikipedia.orgBudova parlamentu, Kiribati

 

Stejnojmenná oblast Karibati nabízí i další zajímavosti, které jsou cílem turistů. Patří k nim historické památky z dob kolonizace, muzea, technické zajímavosti, rozhledny, zoologická zahrada a hlavně zdejší úžasná tropická příroda.

 

 Karibiti, en.wikipedia.org

 

Navštívit tento ostrovní stát stojí za to už jenom proto, že patří k nejohroženějším územím vzhledem k vzestupu mořských hladin v důsledku oteplování Země. Vláda a obyvatelé uvažují o postupné migraci na blízké souostroví Fidži.

 

     
 

Čtěte také: 10 největších ostrovů světa

 
     

 

Vesnice, en.wikipedia.orgVesnice na Kiribati

 

Mapa ostrova, fotky z této oblasti

UTC+14 M -  část Kiribati - časové pásmo této oblasti

 

Poloha, mapa Karibati

 

 

                                            Letiště Kiribati (CXI)

 


 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.02.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.