Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Karibský stát Grenada

Foto, en.wikipedia.orgTento nezávislý ostrovní stát najdeme v jihovýchodní části Karibského moře v Malých Antilách, severozápadně od Trinidadu a Tobago. Je tvořen ostrovem Grenada a jižní částí souostroví Grenadiny.

Nachází se 160 km na sever od Venezuely. Ostrovy jsou sopečného původu s rozlohou 344 km² a velkým množstvím termálních pramenů.

 

Zdejší podnebí je tropické (aktuální předpověď počasí).


Pro Evropu Grenadu objevil v roce 1498 italský mořeplavec z Janova Kryštof Kolumbus. Na rozdíl od mnoha karibských ostrovů zdejší domorodci přežili příchod španělských kolonistů.

 

 

Grenada nebyla Evropany trvale osídlena až do roku 1650, kdy se francouzští osadníci zmocnili ostrova a indiány potlačili. Francouzští kolonisté rozvíjeli místní hospodářství zakládáním plantáží s cukrovou třtinou. Na niž pracovali afričtí otroci.

Roku 1760 Grenada připadla Velké Británii. V roce 1967 se stala samosprávnou kolonií a v roce 1974 získala nezávislost. Hlavním město - Saint George's čítá 4300 obyvatel.

 

Zdroj mapy: openstreetmap.org, Kde se tento ostrov nachází? Google mapa

 

           

                                     Letiště Grenada (GND)

   


Rozloha - 348,5 km²
Měna - Východokaribský dolar
Nejvyšší hora - Mount Saint Catherine
Jazyk - angličtina

 

Foto, en.wikipedia.org

Ubytování v Grenadě přes booking.com

 

 


*Autor úvodní fotky - By Set1536 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Cestopisy z této lokality:
 

Trnitá cesta do panenské Grenady

Vzpominky na Grenadu

 
   
       

 

     
 

Čtěte také: 10 největších ostrovů světa

 
     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 04.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.