Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Karibské moře

Foto, en.wikipedia.orgTvoří součást Atlantského oceánu, leží na jihovýchod od Mexického zálivu a rozprostírá se mezi pobřežími Střední a Jižní Ameriky.

Celkem má rozlohu 2 754 000 km², což z něj činí jedno z největších na světě. Kdy vzniklo, se přesně neví, odhady hovoří o tom, že se tak mohlo stát až před několika miliony lety.

 

              Maximální hloubka činí 7 686 metrů (Kajmanský příkop)

 

Významné je především kvůli těžbě ropy a zemního plynu, důležitý podíl představuje i  rybolov, jinak ovšem do Karibiku míří zejména miliony turistů, které láká vidina exotické dovolené a neodradí je ani Foto, en.wikipedia.orgto, že se jedná o oblast často sužovanou hurikány, zemětřeseními nebo výbuchy sopek.

Karibik se však nenese jen ve znamení nádherných písečných pláží lákajících k odpočinku, poskytuje ideální lokality pro potápění či jachtaření.

Cestovatele fascinuje i zdejší nedotčená příroda, domov tu našla řada vzácných rostlin i živočichů. Oceánologové například objevili u pobřeží Kajmanských ostrovů fosforeskující úhoře.

 

Karibské moře omývá břehy těchto území: Venezuela, Kolumbie, Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Yucatán, Velké Antily, Kuba, Hispaniola, Jamajka, Portoriko, Malé Antily.

Mapa Karibiku, Seznam moří podle oceánů

Foto, en.wikipedia.org

Autor mapy: Kmusser (Own work, all data from Vector Map.) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

     
  Kdy navštívit Karibik? Hlavní turistickou sezónou a ideálním obdobím pro návštěvu některého z karibských ostrovů je zima (od poloviny prosince do poloviny května).  
     

Aktuální teploty moře naleznete zde

Zdroj: www.weatheronline.co.uk

 

   
Levné letecké spoje do oblasti Karibiku najdete v sekci "akční letenky"
   

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Karibik z Bruselu za 6 950 Kč

Letenky na Karibik z Londýna již za 7 450 Kč

Karibik u Lívingstonu aneb kde Guatemala zklamala

Nízkonákladové lety společnosti Eurowings do Karibiku

Tulum: yucatánské město na pobřeží Karibiku

Cestujeme! Na pořadu dne je ostrov Aruba

Varadero: Turistický ráj na Kubě

Cestopis z Karibiku - St.Martin

 

 

 

 

 


 

Vložil/a: Daniel Česák 03.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.