Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kokosový ostrov láká nejen na pirátské poklady, ale i na ty přírodní

Kokosový ostrov, ve španělštině Isla del Coco, je po celém světě znám hned z několika různých důvodů. Podle různých historických zdrojů byl tento kostarický ostrov místem, kde se kdysi ukrývali piráti, tvůrci Jurského parku si jej zase vybrali pro několik filmových scén díky nedotčené a divoké přírodě.

Ať už kdokoliv přijede na ostrov hledat ztracené poklady nebo čarokrásnou přírodu, musí k tomu dostat povolení. Jedná se totiž o přísně hlídaný národní park.

 

 

Na ostrově se nachází mnoho unikátních druhů rostlin i hmyzu

Kostarický Kokosový ostrov ležící v Tichém oceánu je velkým lákadlem pro lovce pokladů, kteří touží najít pirátský poklad, jenž údajně obsahuje i zlatou sochu Panny Marie v nadživotní velikosti. Jenže hledání pokladů má jeden velký háček. Na ostrově se totiž vůbec nesmí kopat. Díky unikátní divoké přírodě byl Isla del Coco prohlášen za kostarický národní park.

Ostrov není trvale obydlen, žijí zde jen strážci parku, kteří zde provádějí turisty. Na ostrově je několik sladkovodních vodopádů, stejně jako pestrá fauna i flora.

Okolní mořské vody jsou oblíbené hlavně potápěči, protože v nich žije mnoho rozličných druhů mořských živočichů včetně různých druhů žraloků, delfínů a ryb. Díky specifické geografické poloze žije na ostrově až 70 druhů endemitických rostlin a přes 60 ojedinělých druhů hmyzu.

 

 

Plavba na Isla del Coco trvá 36 hodin

Ostrov, který byl objeven kolen roku 1526, má specifické podnebí, které je odlišné od všech ostatních ostrovů v okolí a i proto je tolik populární a jedinečný. Snadno byste si zde mohli představit Robinsona Crusoe, jak se snaží přežít v místním hlubokém pralese i na plážích lemovaných kokosovými palmami.

V roce 1997 byl Isla del Coco zapsán jako přírodní památka UNESCO a dokonce byl nominován jako jeden ze 7 přírodních divů světa. Je rájem nejen pro turisty, ale také pro filmaře, fotografy, potápěče i milovníky přírody.

Každý, kdo se chce na ostrov dostat, musí absolvovat 36 hodin trvající oceánskou plavbu a zároveň musí mít povolení od strážců parku. Návštěva tohoto unikátního ostrova pokrytého pralesem však rozhodně stojí za to.

Autor: Eliška Střelková

 

 

 Plán- Kokosový ostrov, Google mapa


 

 

Čtěte také:

Průvodce Střední Amerikou

Kostarika – učiněný ráj Střední Ameriky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.05.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.