Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Kostarika – učiněný ráj Střední Ameriky

KostarikaPlánujete-li cestovat po Střední Americe, nezapomeňte navštívit Kostariku. A pokud se rozhodujete, do jakého jednoho státu  zamíříte, Kostarika by měla zabírat první příčku pomyslného žebříčku. Přestože se tvrdí, že je drahá, není to až tak hrozné a za návštěvu každopádně stojí.

 

Pokud do Kostariky přiletíte z Evropy letadlem, možná si to ani neuvědomíte, ale přicestujete-li do této země například z Nicaraguy, na první pohled uvidíte, že se tato země naprosto vymyká celé Střední Americe. Jak poznáte, že jste z Nicaraguy překročili hranice do Kostariky? Je to asi tak, jako když přejedete z České republiky do Německa. A to neberte prosím nijak špatně, Nicaragua je kouzelná země, kterou doporučuji navštívit zrovna tak.

 

Kostarika

 

Tak to prostě je. Kostarika je opravdovým rájem Střední Ameriky. V čem je tak odlišná od svých sousedů a možná všech zemí Centrální a Latinské Ameriky? Neběhají zde toulaví psi, neválejí se nikde odpadky, autobusy mají klimatizaci a lidé se v nich přemisťují spořádaně jako u nás v Evropě. Mají zde autobusová nádraží, všude se třídí odpadky, stojí se fronty a tak dále.


Hlavní město: San José

Počet obyvatel země: 4,5 mil. 

Měna: kostarický colón (CRC)


Kostarika je také nejvíce turisticky obšancovaná. Jeden důvod jsem vám popsala výše – tato země je na úrovni, obyvatelé i vláda se stará o své přírodní bohatství, fungují zde programy na třídění odpadu, lidé jsou bohatší, vzdělanější a uvědomělejší. Není to tu zkrátka tak divoké a je to hodně podobné tomu, co známe.


Průměrná teplota vzduchu ve °C

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
27 27 29 29 30 29 28 28 29 28 27 27

Druhý důvod, proč sem míří davy turistů z prvního jasně vyplývá – je to příroda. Přibližně 1/3 území země je pod nějakou přírodní ochranou. Vyniká neskutečně pestrou flórou i faunou. Procestovali jste celou Střední Ameriku a doposud neviděli letět papouška v přírodě? Tady ho zaručeně uvidíte. Trápí vás představa, že nikdy neuvidíte jisté druhy opic na živo nikde jinde než v přírodní rezervaci? Zde je uvidíte i přebíhat po silnici.

 

Kostarika

 

A třetím důvodem, proč sem chce jet turista jakéhokoliv věku, je ten, že Kostaričani nejsou hloupí a vehementně turismus podporují. Před vstupem do každého národního parku se můžete občerstvit v restauraci, každá větší pláž má k pronajmutí lehátka. Abyste se nemuseli tlačit s místními v autobusech, můžete si zaplatit auto, takzvané TURISMO, které vás odveze od dveří vašeho hotelu až před vstupní branku rezervace. Také hostely mají trochu jiný charakter než v okolních zemích.

 

Kostarika

 

Kamkoliv se vydáte, bude na vás čekat nádherná příroda. Čisté řeky, nekonečně dlouhé pláže, plno zeleně a čerstvý vzduch. Především bych doporučila návštěvu námořních přírodních rezervací Manuel Antonio a Marino Ballena. A pokud chcete zažít například nezapomenutelný zážitek ze surfování, nemůže to bát nikde jinde, než také právě zde.

Kostarika vám zkrátka splní všechna vaše přání, týkající se poznávání přírody, sportu i odpočinku.

 

Mapa

    Přehled letenek z Prahy do Kostariky na Kiwi.com

    Ubytování v hlavním městě na booking.com

Booking

  

Autor článku a fotek: Eva Bicanová


 

 

   
  Čtěte také:
 

Kostarika - poloha a hranice

 

Doba letu do Kostariky

   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.