Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Nikaragua – země plná zážitků

NicaraguaNikaragua je nádherná středoamerická země, která si získala srdce nejednoho cestovatele. Na západě sousedí se Salvadorem a Hondurasem a na východě s Kostarikou. Je to levná země, ve které si kromě výtečné kávy, můžete pochutnat na jedinečném nikaraguyském rumu.

 

 

 

Pokud máte rádi výlety na sopky, jste na správné adrese

Sopky jsou v Nikarague tak běžné, jako horké gejzíry na Islandu. Podél pobřeží Tichého oceánu se rozkládá pás sopek, díky kterým se tu často zatřese země. Zemětřesení jsou tu běžná, ale většinu z nich ani nepocítíte. Na jezeře Lago de Nicaragua najdete také sopečný ostrov Ometepe, který před mnoha a mnoha lety vytvořily dvě sopky - Concepción a Maderas.

 

 

Nyní se díky tomu stává ostrov Ometepe jednou z nejvyhledávanějších turistických oblastí v zemi. Kromě toho také nikde jinde než v Nikarague nemůžete vyzkoušet „volcano boarding“ - sjíždění stále aktivní sopky na prkně. To, co by ve vedlejších zemích pokládali za šílenost a nezodpovědnost, je v Nikarague dovoleno. Vy si tak díky tomu můžete z této země přivést opravdu vzrušující zážitky.

 

Ostrov Ometepe

    Ostrov Ometepe

 

Máte rádi karibské klima a zpomalený, poklidný život na pláži?

Vydat se můžete na krátkou cestu letadlem nebo dlouhou pozemní cestu k vysněným ostrovům Corn Islands v Karibském moři. Lidé sem míří především kvůli klidu, azurovému moři a skvělým podmínkám pro potápění. Corn Islands je tvořen dvěma ostrovy – Big Corn a Little Corn. Na malý Little Corn se dostanete jen a pouze lodí z ostrova Big Corn, kde se nachází malé letiště se spoji do hlavního města Managua a do pobřežního města Bluefields. Nečekejte však žádná extra bezpečná plavidla. Tady jste ve státě Nikaragua, v zemi, kde se s vámi nikdo mazat nebude.

 

Little Corn Island

   Little Corn Island


Upřednostňujete raději surfing a rušný večerní život?

Pak byste si to měli zamířit k pacifickému pobřeží. Jedno z nejoblíbenějších surf pointů nejdete u městečka San Juan del Sur. Samotné město, jakoby bylo vytrženo z nikaraguyské reality. Najdete tu kavárny a bary evropského a amerického stylu. Italská, americká ani španělská kuchyně tu není nic neobvyklého. Ceny za pivo a jídlo v restauracích jsou absolutně přemrštěné, stejně tak jako ceny v obchodech se značkovým oblečením.

 

San Juan del Sur

   San Juan del Sur

 

V barech a obchodech pracují běloši nebo jim minimálně podnik patří. Po ulicích se promenádují party nadšených surfařů a surfařek převážně z USA, Kanady a západní Evropy. Přesto, že to tak může působit, toto místo rozhodně neuráží. Místní obyvatelé si na bohaté přistěhovalce zvykli a nemají mezi sebou jediný problém. Asi je život v mezinárodním prostředím naplňuje mnohem víc, než kdyby žili někde v chatrči, kde se nic neděje.

 

 

Pokud si vyberete Nikaraguu jako cíl svého cestování, budete nadšení. Lidé jsou vřelí, příroda nádherná, typické jídlo má zajímavé chutě a hlavně to tu není přehnaně turistické. Podmínky pobytu nebo cestování po zemi nejsou vždy nejlepší, ale alespoň poznáte, o čem tato země je. O nezapomenutelných zážitcích.

Autor článku a fotek: Eva Bicanová

 

 

                      Další cestopisy z této lokality
                     

Nikaragua, Matagalpa: mimo civilizaci mezi kávovými plantážemi

                     

Nikaragua: město León a zábava na sopkáchVložil/a: Daniel Česák 22.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.