Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Průvodce - Lima

LimaHlavní město jihoamerického státu Peru leží na přímořské rovině na západním úpatí And a  průměrná nadmořská výška je pouhých 185 m.

Z centra města je to k pobřeží Pacifiku 12 km, ovšem zástavba končí prakticky u pláží Tichého oceánu. Navzdory blízkému oceánu a vysokým horám je Lima jedním z nejsušších měst na světě a rovněž teploty jsou zde i v létě poměrně mírné.

 

 

 

 
Lima byla založena v 16. století španělským dobyvatelem Franciscem Pizzarem. Hlavním městem země se stala v roce 1821, kdy získalo Peru nezávislost.

O třicet let později zde byla postavena nejstarší železnice v Latinské Americe, spojující město s přístavem Callao. Historické centrum města je od r. 1988 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

 

Lima - trasa letu

Trasa letu z Prahy se dvěma přestupy, přehled tarifů ve vyhledávači letenek Kiwi.com

 

Lima, en.wikipedia.orgPřístav CallaoPomníkem koloniálního období je náměstí Plaza de Armas, obklopené ze všech stran paláci. K nejvýznačnějším stavbám patří městská radnice Cabildo, Arcibiskupský palác s vyřezávanými dřevěnými balkony, dále prezidenstský palác a katedrála.

Reprezentativní jsou městské části Santiago de Surco, Magdalena a další, kde má postavené své vily peruánská smetánka a velvyslanectví.

Pro turisty je zajímavá také obchodní čtvrť města Plaza Dos Mayo kruhovitého tvaru.

 

Lima, en.wikipedia.orgNáměstí v Limě

 

Mapa jihoamerického města


Přehled ubytování v Limě

Lima

 

 

 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, minube

 

 

 


 

 

Čtěte také:

Centrální sierra - místo, kde se psaly dějiny Peru

Poloha a hranice Peru

Doba letu do Limy

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.03.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.